Abdüllatif Şener Pensilvanya Görüşmesini Açıkladı

Uzun süredir gündemde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın parti kurmadan önce Pensilvanya'da Fettullah Gülen ile görüştüğü iddialarını Abdüllatif Şener isim vererek açıkladı.

Abdüllatif Şener Pensilvanya Görüşmesini Açıkladı
Abdüllatif Şener Pensilvanya Görüşmesini Açıkladı Umut Aslan

CHP'nin Konya Milletvekili adayı olan eski AKP milletvekili Abdüllatif Şener gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2000 yılında AKP'yi kurmadan önce Pensilvanya'ya gidip Fettullah Gülen'den icazet aldığı yönündeki iddiaları Recep Tayyip Erdoğan tarafından sert bir dille yalanlanmıştı fakat bugün Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mayıs 2000 tarihindeki Amerika ziyaretinin detaylarını açıkladı. Abdüllatif Şener aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan'ın Fettullah Gülen ile olan görüşmesi sırasında yanında kimlerin bulunduğunu da tek tek açıkladı. İşte Abdüllatif Şener'in Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerika'da Fettullah Gülen ile görüştüğü iddialarına yönelik yaptığı açıklamaların tamamı;

2000 Yılı Mayıs Ayında 4 Kişi Amerika'ya Gitti

2000 yılının Mayıs ayında Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerika'ya giderek Fettullah Gülen ile görüştüğünü ifade eden Abdüllatif Şener şunları söyledi "2000 Mayıs'ında 4 kişi Amerika'ya gitti, Tayyip Erdoğan, Turhan Çömez, Ahmet Ergün ve Ali İbiş. Biri milletvekilliği yaptı zaten, Ali İbiş. Öbürü de Belediye döneminde Tayyip Erdoğan'ın en yakınıydı, Ahmet Ergün, hatta kasası olduğu iddiaları vardı. Şimdi neredeler, inanın ben de bilmiyorum. Sayın Erdoğan'ın şöyle bir adeti vardır, kendisine çok yakın olanları siyasette yanına almaz, ayırır." Recep Tayyip Erdoğan birlikte ABD'ye gittiklerinde Ahmet Ergün'le beraber Pensilvanya'ya gittiler ve Fethullah Gülen ile görüştüler. Tayyip Erdoğan'ın ilk Pensilvanya ziyaretinde yanında Ahmet Ergün vardı."

Abdüllatif Şener Kimdir?

Abdüllatif Şener 26 Nisan 1954, Sivas doğumlu siyasetçidir. Aynı zamanda akademisyen, TBMM eski milletvekili, eski Başbakan Yardımcısı, Maliye eski Bakanı ve Türkiye Partisi’nin kurucusudur.

1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Gazi Üniversitesi’nde doktora yaptı. Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dekan yardımcısı oldu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde öğretim üyeliği yaptı. Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalıştı. 1991 Türkiye genel seçimleri’nde Refah Partisi’nden Sivas milletvekili seçilerek siyasete girdi. Necmettin Erbakan başkanlığında kurulan REFAHYOL Hükûmeti’nde Maliye Bakanı olarak görev yaptı. 1998 yılında Refah Partisi’nin kapatılmasından sonra Fazilet Partisi’ne geçti. 2001 yılında da Fazilet Partisi de kapatıldı. 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucuları arasında yer aldı. 2002 Türkiye genel seçimleri’nde yeniden Sivas milletvekili seçildi. 2002-2007 yılları arasında Abdullah Gül Hükûmeti ve 1. Erdoğan Hükümeti’nde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2007 yılında yapılan seçimlerde aday olmadı ve AKP’den istifa etti. 25 Mayıs 2009 tarihinde Türkiye Partisi’ni kurdu. 2011 Türkiye genel seçimleri öncesinde partisinin genel başkanlığından istifa ederek Sivas’tan Bağımsız milletvekili adayı oldu. 17.092 oy almasına rağmen milletvekili seçilemedi. Kurucusu olduğu Türkiye Partisi, 27 Ağustos 2012 tarihinde kapandı. Fransızca bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

abdüllatif şener kimdir abdüllatif şener recep tayyip erdoğan pensilvanya fettullah gülen ile görüştü mü abdüllatif şener açıklamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurban Bayramı Namaz Saati Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir Kurban Bayramı Namazı Saatleri
Kurban Bayramı Namaz Saati Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir Kurban Bayramı Namazı Saatleri
Android 9 Pie Güncellemesi Alacak Olan Akıllı Telefonlar
Android 9 Pie Güncellemesi Alacak Olan Akıllı Telefonlar