Abdullah Gül Erken Seçim Beklemiyor

Abdullah Gül erken seçim konusunda düşüncelerini açıkladı.

Abdullah Gül Erken Seçim Beklemiyor
Abdullah Gül Erken Seçim Beklemiyor

Ülkemizin eski cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül erken seçim ile ilgili düşüncelerini belirtti. CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Gazeteci / Yazar Gürkan Hacır, Abdullah Gül ile gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını paylaştı. Hacır, Gül’e 2019’da aday olup olmayacağını sorduğunu Gül’ün de net bir şekilde aday olup olmayacağı yönünde fikir beyan etmediğini dile getirdi. 

Eski cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül ile yaptığı görüşmeden satır başlarını programda belirten Gürkan Hacır, Gül’ün seçimlerle ilgili konuştan kaçındığını belirtti. Hacır açıklamasının devamında “Gül, CHP yönetimi ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun rahatsızlığı sebebiyle ‘Geçmiş Olsun’ dileklerini iletmek için görüştüğünü” belirtti. Saadet Partisi’nden parti yönetimi düzeyinde bir teklifin gelmediğini zaten parti beklentisine göre toplumun genel beklentisi üzerine siyaset yorumlarına devam edeceğini söylediğini” belirtti. 

2019 yılın içinde yapılacak olan seçimle ilgili Abdullah Gül’ün erken seçim beklentisi içinde olmadığını, seçimin belirlenen tarihte gerçekleşeceğini belirten Abdullah Gül ayrıca Hıcır’ın aktardıklarına göre “Afrin harekatının Türkiye’nin iç siyasetini doğrudan etkilediğini düşünüyor” dedi. 

Hıcır ayrıca Abdullah Gül ile birlikte ülkemizin dış siyasetini de görüştüklerini belirterek “ABD ile ilişkilerimizi sordum, Ankara’da ABD büyükelçisi yok dedim. Gül açıklamasında ‘ABD yönetimi boşlu halinde. Şu an 45 ülkede büyükelçi yok. Bu durum sadece Türkiye’ye özgün bir durum değil. Bu ABD’deki yönetimin zaafiyetini işaret ediyor. ABD ile ilişkiler konusunu da geçmişten günümüze değerlendirdiğimizde ben de hayretler içerisinde izliyorum ve anlaşılabilir bir durum olduğunu düşünmüyorum. ABD, Türkiye’yi nasıl bu kadar karşısına alır anlamış değilim’ dedi.

abdullah gül erken seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş