24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketlerinde Son Durum

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sadece 38 gün kaldı. 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için anketler bir bir gelmeye devam ediyor. İşte son seçim anketleri

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketlerinde Son Durum
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketlerinde Son Durum Umut Aslan

Türkiye'nin kaderini belirleyecek olan kritik 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partili Cumhurbaşkanı'nın kim olacağı ve mecliste sandalye dağılımının nasıl olacağı heyecanla beklenirken bir yandan da anket şirketleri hemen hemen hergün yeni bir anket sonucunu kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyorlar. 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan son anket ise KONDA aaraştırma şirketinin yapmış olduğu anket çalışması.

 KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yapmış oldukları anket sonuçlarına ilişkin Reuters ajansına konuşurken şu bilgileri verdi. Millet İttifakı'nın seçimlerde çoğunluğu elde edebilmesinin mümkün olduğunu belirten Ağırdır, seçim sonuçlarını muhalefetin yapacaklarının belirleyeceğini iddia etti. Öte yandan Recep Tayyip Erdoğan'ın oylarının Ak Parti'den fazla olduğunu söyleyen Ağırdır, Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri kazanıp parlamentoyu kaybedebilme ihtimaline de değinerek böyle bir durumunda oluşabilme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Seçim sonuçlarının gençlerin vereceği oyların elinde olduğunun altını çizen Ağırdır, seçime katılım oranının da önceki seçimlere oranla biraz az olabileceğini belirtti. Öte yandan HDP'nin oy oranının yüzde 10-12 arasında seyrettiğini de bildiren Ağırdır, Saadet Partisi'nin alacağı oy oranının da seçim sonuçlarını etkilemede çok kritik bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.

son seçim anketi 2018 cumhurbaşkanlığı son seçim anketi son anket sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş