Ryan Babel

Ryan Babel "En Büyük Hedefim Euro 2020'de Oynamak"

Beşiktaş'ın tartışılan futbolcusu Ryan Babel Hollanda futbol dergisine geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yeni yıldan en büyük beklentisinin ise sağlıklı olmak ve maçlarda oynamak olduğunu belirtti.

Spor Haberleri - 2018-12-13 18:00:00

Beşiktaş'ta sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan 32 yaşındaki Hollandalı Ryan Babel, bu sezon hem kötü performansı hem de taraftarlarla sosyal medyadan atışması üzerine Beşiktaşlı taraftarların oldukça tepkisini çekmişti. Hollandalı futbolcunun isteksiz davranışları ve taraftar kavgalarının sebebi ise sezon sonu bitecek olan sözleşmesi üzerine. Hollandalı futbolcu yıllık 2.1 milyon euro kazandığı Beşiktaş'tan sezon başında 3 milyon euro talep etmiş ve bu talebi reddedilince performansı düşmüştü. Beşiktaş'ın sol kanat mevkisinde forma giyen oyuncu HollandalıELF Voetbal dergisine önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'la Olan Sözleşmem Sezon Sonu Bitiyor

Hollandalı futbolcu “Beşiktaş’la olan sözleşmem bu sezon sonunda bitiyor. Henüz geleceğimle alakalı bir karar vermedim. Şu andaki amacım; fiziksel olarak tamamen iyi duruma gelmek ve yeni yılda maçlara çıkabilmek, maçlarda oynamak. Yeni yıldan en büyük dileğim; sağlıklı kalmak, fiziksel olarak iyi olmak ve maçlarda oynamak” dedi.

En Büyük Hedefim EURO 2020'de Oynamak
Şu anda kariyeri için en büyük hedefin Hollanda ile EURO 2020’ye katılmak olduğunu kaydeden siyah-beyazlı yıldız, “Şimdiden baktığımda EURO 2020 benim son büyük turnuvam olacak gibi gözüküyor. Benim son şansım. Eğer bu tecrübeyi yaşayabilirsem güzel olur. Çok mutlu olurum” diye konuştu. Hollanda Milli Takımı’nda artık genç oyuncuların olduğunu kaydeden Ryan Babel, yeni bir jenerasyonun geldiğini ve yerini bildiğini söyledi. 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER