Merkez bankası Faiz İndirdi Diye Battık Mı?

Merkez bankası Faiz İndirdi Diye Battık Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası'nın dünkü faiz indirimi kararını değerlendirdi..Erdoğan ''Ne oldu, battık mı, bittik mi, her şey yerle yeksan oldu mu? Piyasalar gayet normal karşıladı. " dedi.

Ekonomi Haberleri - 2019-07-26 13:54:08

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen 130. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası'nın dünkü faiz indirimi kararını değerlendirdi..Erdoğan ''Ne oldu, battık mı, bittik mi, her şey yerle yeksan oldu mu? Piyasalar gayet normal karşıladı. " dedi.

31 Mart seçimlerine birkaç gün kala gerçekleştirilen ikinci saldırıyı süratle etkisiz hale getirmeyi başardık. Özellikle saldırı kanallarını hızlı bir şekilde kapattık. Bir takım kötü amaçlı girişimlere karşı gerekli tedbirleri almış olduk. Yüzde 24 oranındaki faizlerin ülkemiz için yüksek olduğunu savunuyordum. Bunu o dönemlerin Merkez Bankası başkanlarına ulaştıramadık. Oyalama takdikleriyle gittiler. Dün Merkez Bankası faizlerde düşüşe gitti. Ne oldu, battık mı, bittik mi, her şey yerle yeksan oldu mu? Piyasalar gayet normal karşıladı. Olması gereken buydu. Bu bile yeterli değil. Yıl sonuna kadar bunun kademeli şekilde devamı gerekir. Faiz düştükçe enflasyon düşer çıktıkça çıkar.

Bu İndirim Bile Yeterli Değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti. "Bu bile yeterli değil. Yıl sonuna kadar kademeli olarak devam etmesi lazım. Büyüme bizim için her zamankinden daha kıymetli hale geldi. Faiz oranlarının düşmesi, bir süredir yavaşlayan ekonomimizin canlanması anlamına gelecektir. Yatırımların ve istihdamın arttığını göreceksiniz. Merkez Bankası'nın aldığı kararı hayat bir dönem olarak görüyorum."

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER