Berat Albayrak'tan

Berat Albayrak'tan "Tarımsal Üretim Artacak" Müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak gıdada fiyat istikrarı sağlamak için tarımsal üretimi artıracak yeni ve yoğun bir programı hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

Ekonomi Haberleri - 2019-02-10 15:28:30

Son zamanlarda özellikle meyve ve sebze fiyatlarındaki yüzde 800'lere varan artışlar sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediyelerin halk ekmek gibi sebze ve meyve satışı yapacağını açıklaması, Ticaret Bakanlığı'nın hallerde denetimleri artırması ve komsiyonculara büyük cezaların kesilmesi sonucu sebze ve meyce fiyatlarında bir mitkar düşüş meydana geldi. Ayrıca bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyve başta olmak üzere gıda fiyatlarındaki istikrarın kalıcı olmasını sağlamak adına yeni bir proje başlattıklarını duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bu anlamda yoğun bir programı hayata geçireceklerini belirterek, "Seracılık altyapısının güçlenmesine ve verimliliğin artırılmasına önemli katkı sağlayacak olan Hazine destekli Ziraat Bankası kredi paketi hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

Albayrak, Twitter hesabından "Seracılık Kredi Paketi"ne ilişkin değerlendirmede bulundu. Tarımsal üretimi artırmak ve gıdada fiyat istikrarını sağlamak için tüm alanlarda yoğun bir programı hayata geçireceklerini vurgulayan Albayrak, Hazine destekli Ziraat Bankası kredi paketinin seracılık altyapısının güçlenmesine ve verimliliğin artırılmasına önemli katkı sağlayacağını bildirdi.

Albayrak, "tweet"inde kredi paketinin detaylarına ilişkin bir de infografik paylaştı. Devlet bankalarının tarıma desteğinin Ziraat Bankası tarafından açıklanan yeni kredi paketiyle devam ettiği belirtilen infografikte, yatırım kredisinden faydalananların ayrıca 14 ay vadeli piyasa koşullarıyla uyumlu işletme kredisinden de faydalanabileceği vurgulandı.

Paket kapsamında, yüzde 8,25 faizli, yapılan yatırımın yüzde 75'ine kadar kapsayan, toplamda 7 yıla kadar vadeli, 2 yıla kadar ödemesiz, 10 milyon liraya kadar olan yatırımlar için Hazine desteği verileceği kaydedildi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER