Zuhal Olcay'ın Cezası Kesinleşti, Hapse Giriyor

Sahne aldığı bir mekanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarladığı bir şarkının ardından yaptığı el işareti nedeniyle yargılanan Zuhal Olcay'ın cezası onandı

Zuhal Olcay'ın Cezası Kesinleşti, Hapse Giriyor
Zuhal Olcay'ın Cezası Kesinleşti, Hapse Giriyor Hilal Mert

Ses sanatçısı ve tiyatro oyuncusu Zuhal Olcay'a kötü geldi! Zuhal Olcay’a Kadıköy’de sahne aldığı bir mekanda söylediği şarkıyı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarlamış ardından da yaptığı el işareti nedeniyle hakkında dava açılmıştı. Olanları kameraya alan bir müşterinin ihbarı üzerine açılan dava dosyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarlamış şarkı ve yapılan kötü el haraketinin görüntüleri de yer aldı.

22 Mart 2018 günü İstanbul Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında mahkeme, Zuhal Olcay’ı suçlu buldu ve Zuhal Olcay’a 1 yıl ceza verdi. İyi hal indirimi ile cezayı 10 aya düşüren 46. Asliye Ceza Mahkemesi, daha önce kamu görevlisine hakaret ettiği gerekçesi ile de sabıkalı olan Olcay’ın bu cezasını ertelemedi.

Hakkında verilen 10 aylık hapis cezasını kabul etmeyen Zuhal Olcay avukatı aracılığı ile dava dosyasını istinaf mahkemesine yolladı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından incelemeye alınan dava dosyası için verilen karar bugün açıklandı. Zuhal Olcay'ın itirazını kabul etmeyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi yaptığı duruşmada Zuhal Olcay'ın suçunun sabit olduğuna ceza alması gerektiğine ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 11 ay 20 gün hapis cezası çekmesine karar verdi.

Bu kararla Zuhal Olcay'ın aldığı hapis cezası onaylanmış hatta 1 ay 20 gün attırılmış oldu. Zuhal Olcay eğer kararı kabul etmezse Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapma hakkı var ancak verilen hapis cezası kararı değişmeyebilir.

Zuhal Olcay Asliye Ceza Mahkemesi Cumhurbaşkanı Erdoğan hakaret hapis cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş