Tarkan: kızım Liya Doğdu

Müziğini megastar lakaplı ismi Tarkan, Liya ismini verdiği kızının doğduğunu duyurdu

Tarkan: kızım Liya Doğdu
Tarkan: kızım Liya Doğdu Hilal Mert

Müziğin megastar lakaplı ismi Tarkan baba oldu. 2 yıl önce pınar dilek ile Almanya'da dünya evine giren Tarkan, baba olmak için can atıyordu. Eşinin hamile haberlerinin bansımasına komik video ile cevap veren Tarkan iddiaları doğrulamıştı. Basına yansıyan haberlerde Tarkan'ın bir kızı olacağı iddia edilmişti bu haber de doğum haberi ile doğrulandı. 29 Ağustos günü doğum yapmayı planlayan pınar dilek Tevetoğlu sancılarının tutması sonucu apar topar hastaneye kaldırıldı.

Gözlem altında tutulmak üzere hastaneye yatırılan pınar dilek Tevetoğlu 12 temmuz sabahı saat 8.30da kızı Liya'yı dünyaya getirdi. Doğum haberini baba olan Tarkan sosyal medya üzerinden verdi. Tarifsiz duygular içinde olduğunu ifade eden Tarkan bebeğinin elinin fotoğrafını paylaştı. Geçen hafta Tarkan, kızı için gelen hediyeleri kimsesiz çocuklar için bağışta bulunacağını açıklamaktı. Alınan bilgiye göre de Liya TDK'da "sabrın en güzeli " anlamına geliyor.

TARKAN TEVETOĞLU kimdir?

Altı çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak 17 Ekim 1972'de Almanya'nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Alzey'de dünyaya geldi. Almanya'da bir süre yaşadıktan sonra, 1986'da ailesiyle Türkiye'ye dönen Tarkan, lise hayatına Karamürsel Lisesi'nde başladı. Tarkan pop müzik ile ilgili eserler yapmak istiyordu, bunun için ilk önce daha zor olan Türk sanat müziği eğitimi almayı düşünerek sesini daha da geliştirdi. Tarkan, lise hayatına burada başladı ve Karamürsel İleri Musiki Derneği'nde eğitim alarak Türk Sanat Müziği hakkında bilgi sahibi oldu. İlerleyen yıllarda ailesinin İstanbul'a taşınması üzerinde Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde eğitimine devam etti ve çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Lise bitiminde, istediği üniversite bölümünü kazanamaması üzerine Almanya'ya gitme planları yaptığı sırada İstanbul Plak şirketinin sahibi Mehmet Söğütoğlu ile tanıştı ve bir albüm anlaşması imzaladı. Tarkan'ın bestesini yaptığı, Alpay'ın sözlerini yazdığı şarkılarla beraber sekiz ay içerisinde 15 parça hazırladılar ve Aralık 1992'de piyasaya çıkan "Yine Sensiz" adlı ilk albümü, özellikle "Kıl Oldum Abi" adlı parçasıyla tutulup 700 bin adet sattı. İkinci albümü Mayıs 1994'te çıktı. Sezen Aksu destekli "A acayipsin" adlı çalışması ile popülaritesini artırdı. Yıllar içinde bir çok başarılı müzikal işe imza attı. 2016 yılında 5 yıldır beraber olduğu sevgilisi pınar dilek ile evlendi. 12 temmuz 2018 de baba oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş