Tarkan: Devlet ve Hukuk Bir An Önce Gereğini Yapsın

Ülkede yaşanan çocuk istismarı ve cinayetleri için megastar Tarkan da isyanda bulundu ve devlet büyüklüklerine seslendi...

Tarkan: Devlet ve Hukuk Bir An Önce Gereğini Yapsın
Tarkan: Devlet ve Hukuk Bir An Önce Gereğini Yapsın Hilal Mert

Türkiye son 1 aydır çocuk cinayetleri ile sarsılıyor. Kaçırılan çocuklardan olan Eylül geçen hafta sonu ölü olarak bulunmuş ve bir pedefoli vakasına kurban gittiği anlaşılmıştı. Ramazan bayramının ilk günü bayram ziyareti sırasında ortadan kaybolan 4 yaşındaki Leyla'dan da acı haber geldi dün. Aç bırakılarak ölüme terk edilen çocuk Leyla öldükten sonra dere yatağına atılmış halde bulundu.

Tüm ülkeyi ya  aboğan bu olaylara müziğin dev sesi megastar lakaplı şarkıcı Tarkan da sessiz kalmadı. 1 ay sonra kızını kucağına alacak olan Tarkan sosyal medya hesabında bir mesaj yayımlayarak devlet büyüklerini göreve çağırdı.

İşte Tarkan'ın o sosyal medya paylaşımı;

"Yeter artık!
Eylül’ler Leyla’lar ölmesin artık.
Devlet ve Hukuk bir an önce gereğini yapsın artık.
Ağırlaştırılmış cezalarla bunun önüne geçilsin artık.
Ülkemizde çocuklar kaçırılamasın, cinsel tacize uğrayamasın, öldürülemesin artık.
Bu meleklerimizin ölümüne sebep olan caniler, canavarlar bunun hesabını versin artık.
Çocuklarımız ölmesin artık.
Yeter artık!"

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, çocuk istismarına yönelik cezaların artırılmasına ilişkin karar alındığını hatırlattı ve yeni dönemde bu kararların uygulamaya konulacağını vurguladı. Pedofili olan ve suç işleyen bireylere verilecek cezalariçin Bozdağ şöyle konuştu;

"Türkiye hükümeti olarak bu tür cinayetleri önleme konusunda ciddi tedbirler aldık. Önümüzdeki dönemde bu tedbirleri tekrar gözden geçirip, cezaları daha da artıracak adımlar atacağımızı daha önce de açıklamıştık. Ancak seçimin araya girmesiyle bu düzenlemeler yapılamamıştı. Yeni dönemde bu konularda cezaları daha da artıran adımları atacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek isterim."

Tarkan Eylül Ramazan Leyla cinayet pedefoli hadım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş