Şırnak'tan Şehit Haberi

Sabahın erken saatlerinde Şırnak bölgesinden şehit haberi geldi. Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde yaşanan çatışma sonrasında 2 asker şehit oldu.

Şırnak'tan Şehit Haberi
Şırnak'tan Şehit Haberi Umut Aslan

Türkiye Pazar günü sabah saatlerinde güne üzücü bir haber ile uyandı. Günlerdir devam eden Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesindeki operasyondan şehit haberleri ard arda gelmeye devam ediyor. Bugün de aynı bölgede devam eden çatışmalar neticesinde 2 askerimizin şehit olduğu bilgisi geldi. 

Uludere ilçesi Bestler Dereler bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına bağlı birliklerce güvenlik korucularının desteğiyle başlatılan operasyon devam ediyor. Şırnak'ın Bestler-Dereler Bölgesi’nde 4 günden beri devam eden hava destekli operasyonda önceki gün Bestler-Dereler Bölgesi’nde 1, Andaç Bölgesi’nde 2 olmak üzere dün 3 asker şehit olurken, dün öğlen saatlerinde de Bestler-Dereler Bölgesi’nden şehit haberi gelmişti. Arazi arama-tarama çalışması yapan askerlere teröristlerin açtığı ilk ateşle birlikte ağır yaralanan bir asker, helikopterle çatışma bölgesinden alınarak Şırnak Devlet Hastanesi’ne getirilmiş ve buradaki doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamayan asker, şehit olmuştu. Bugün ise yine Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı olan Bestler Dereler bölgesinden bir acı haber daha geldi ve 2 askerimiz şehit oldu. Bununla birlikte 4 gündür devam eden Bestler Dereler bölgesindeki operasyonlarda toplam 6 askerimiz şehit oldu.

Türkiye 16 Nisan 2017 Anayasa Değişikliği Referandumu'ndan sonra ard arda gelen şehit haberleri ile sarsılıyor. Öncesinde Tunceli'de düşen helikopterde 12 asker ve personelimiz şehit olmuştu. Dün Diyarbakır'ın Kulp ilçesinden de çatışma sonrasında 2 askerimizin şehit olduğu ve 1 askerimizin yaralandığı bilgisi gelmişti.

şehit sayısı şırnak şehit bestler dereler uludere
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek