Şırnak'ta Aşiret Düğünü: Tam 3 Gün 3 Gece Sürdü

Şırnak'ın Uludere ilçesinde Goyan Aşireti düğünü tam 3 gün 3 gece sürdü. Renkli karelerin meydana geldiği düğünde Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde halaylar çekildi

Şırnak'ta Aşiret Düğünü: Tam 3 Gün 3 Gece Sürdü
Şırnak'ta Aşiret Düğünü: Tam 3 Gün 3 Gece Sürdü Umut Aslan

Bir dönem terör ve şiddet olaylarıyla anılan Uludere İlçesi artık 3 gün 3 gece süren muhteşem düğünlere ev sahipliği yapıyor. Şırnak'ın Uludere ilçesinde birbirinden renkli düğünler düzenlenmeye başlanıyor. İlçenin en büyük aşireti olan Goyan aşiretine mensup 22 yaşındaki Gökhan Şimşek ile 21 yaşındaki Çiğdem Tong'un düğünü de tam 3 gün 3 gece sürdü ve düğün renkli karelere sahne oldu. Goyan aşireti düğününde Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde çeşitli halaylar çekilirken, düğüne katılan kadın ve erkeklerin de yöresel kıyafetlerini giymesi  güzel görüntüler oluşturdu. 

Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Goyan aşiretinin 3 gün 3 gece süren düğününe aşiret mensupları, siyasi parti temsilcileri, ilçe protokol üyeleri ve gelin ile damadın yakınları katılırken, düğün için kadınlar, rengarenk yöresel kıyafetlerini giyerken, erkekler de yine yöreye özgü şal şepik giydi.

Düğüne katılanların halayda uzun sıralar oluşturduüu görülürken, davetliler düğünde  Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde halay çekti. Düğüne katılan genç kızların taktıkları takılar ise dikkatlerden kaçmadı.  Düğünde ayrıca gelin ve damat için özel izinle drone uçurulup, havadan görüntü alındı.

İşte Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Goyan aşiretine mensup 2 gencin 3 gün 3 gece süren düğününden kareler.

 

şırnak düğün uludere düğün aşiret düğünü goyan aşireti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş