Set Çalışanları Talat Bulut'u Dizide İstemiyor!

Yapımcının "Savcılık suç unsuru bulmadı, Talat Bulut ile devam edeceğiz" sözlerinn set emekçilerinden itiraz var...

Set Çalışanları Talat Bulut'u Dizide İstemiyor!
Set Çalışanları Talat Bulut'u Dizide İstemiyor! Hilal Mert

Haziran ayında rol aldığı dizide kostüm asistanı olarak çalışan Özge Şimşek isimli 19 yaşındaki kızı dudağının yakınından öptüğü iddiasıyla soruşturma geçiren ve yeterli delil olmadığı için takipsizlikle sonuçlandırılan vaka ile Talat Bulut yine gündemde!

'Yasak Elma' dizisi yapımcısı Fatih Aksoy'un "savcılık suç unsuru bulmadı, Talat Bulut ile devam edeceğiz" sözlerinden sonra çalışan set emekçileri, yönetmen ve senaristlerden bu karara tepki gelmiş ve Bulut'un dizide oynamaya devam edecek olmasını eleştirmişti.

Bu itirazı bildiri halinde yayımlayanset emekçileri, "Talat Bulut’un diziye devam etmesi kararını tekrar gözden geçirmesini istiyoruz” dedi.

İşte o bildiri;

“Tacize maruz kalan kadının başına geleni anlatması oldukça zordur; dışlanmaktan, suçlanmaktan, ciddiye alınmamaktan, aşağılanmaktan korkar! Tacizciyi ödüllendiren, mağduru cezalandıran bu açıkça adaletsiz tutumu kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu cezasızlık kararı tacize uğrayan binlerce kadının cesaretini kıracak, sayısız trajedilere sebep olacak, benzer tavırları gösteren erkeklere ise cesaret verici bir emsal oluşturacaktır. Kostüm asistanı kadın arkadaşımızın yanında olduğumuzu belirtirken Yasak Elma dizisinin yapımcısı Fatih Aksoy’dan ve dizinin yayınlandığı kanal olan FOX TV yönetiminden Talat Bulut’un diziye devam etmesi kararını tekrar gözden geçirmesini istiyoruz.”

Taciz Talat Bulut Yasak Elma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor