Rapor Çıktı! 'Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun Kızı'

Dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun vefatı sonrası açılan babalık davasından karar çıktı....

Rapor Çıktı! 'Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun Kızı'
Rapor Çıktı! 'Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun Kızı' Hilal Mert

Dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun vefatı sonra Japon gazeteci Kyoko Mori’nin 27 yaşındaki kızı Sekai Mori Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia etmiş ve babalık davası açmıştı. Dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu için açıklan bu dava nedeni ile mahkeme mezarın açılıp DNA örneği alınmasına hükmetmişti. Temmuz ayında açılan mezardan alınan DNA örneği ile Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden 27 yaşındaki kızı Sekai Mori 'nin DNA'sı karşılaştırıldı. Adli Tıp Kurumu’nun DNA incelemesinden çıkan rapor Sekai Mori'nin Naim Süleymanoğlu’nun kızı olduğunu doğruluyor. Adli Tıp Kurumu raporunun, dava dosyasına girmesi ile birlikte Mori de yasal mirasçı vasfını almış olacak. İkinci aşamada ise, mirasın paylaşımına geçilecek.

Geçen yıl 18 Kasım’da hayatını kaybeden cep herkülü lakaplı halterci Naim Süleymanoğlu ömrü boyunca hiç evlenmedi ancak ikisi İstanbul’da biri Ankara’da yaşayan üç çocuğu daha bulunuyor.

Mahkeme, Mori’nin iddiasına ilişkin Süleymanoğlu’nun mezarının açılıp doku örnekleri alınmasına karar vermesi üzerine Mori’ye neden 27 yaşına kadar beklediği sorulmuştu. Sekai Mori'nin avukatı Hülya Aksakal da "Bu konularla alakalı biz açıklama yapmak durumunda değiliz. Yapmak istemiyoruz. Davanın sonucuna göre zaten gerekli açıklamaları kendisi de yapacaktır" diye konuşmuştu. 

50 gün hastanede yattığı dönemde Japonya'da bir kızı olduğunu çevresine beyan eden Süleymanoğlu’nun hastahaneye DNA örneği bıraktığı biliniyor ancak bırakılan DNA örneği yetersiz olduğundan mezar açılıp DNA örenği alınmıştı...

Naim Süleymanoğlu Kyoko Mori Japon Sekai Mori halterci cep herkülü DNA incelemesi babalık davası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?