Mülteci Hakları Derneği'nden Demet Akalın'a Suç Duyurusu

Demet Akalın'ın Türkiye'de bulunan Suriyeli mülteciler için sosyal medyada yazdıklarına Mülteci Hakları Derneği'nden karşı atak geldi

Mülteci Hakları Derneği'nden Demet Akalın'a Suç Duyurusu
Mülteci Hakları Derneği'nden Demet Akalın'a Suç Duyurusu Hilal Mert

Ülkesine bayramlaşmaya giden Suriyeliler ile ilgili Twitter hesabından bir yazı yazan Demet Akalın, Suriyelilere "Her şey bedava niye dönmesinler! Yerleşsinler artık kendi ülkelerine dönsünler! Avrupa 50 tanesine tahammül edemiyor! Bizde kaç milyonlar bilemiyoruz!" diyerek tepki göstermişti.

Bunun üzerine Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Demet Akalın'a bu sözleri için dava açacağını duyurdu. Uluslararası Mülteci Hakları Derneği konuya dair yaptığı resmi açıklamada şöyle dedi;

"İstikrarlı bir şekilde Suriyelileri açık hedef haline getiren Demet Akalın hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme fiili sebebiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız’"

Bu açıklamanın ardından Demet Akalın twitter'dan paylaşımını sildi...

NELER OLMUŞTU?

29 Nisan 2011'de Suriye’de yaşanan protesto ve iç çatışmaların bir insani krize dönmüşmesi nedeni ile Suriyeliler güvenlik endişesiyle ülkeyi terk etmeye başladı. Hatay’daki Cilvegöz Sınır Kapısı önünde sıralanan Suriyeliler için Türkiye kapıyı açar. İç savaştan, İŞİD zulmünden kaçan 12 milyon suriyeliden 4 milyon 200 bini ise ülkeyi terk etmek zorunda kalır. Bugün Suriye'den kaçan 4 milyon 200 bin Suriyelinin 3,5 milyondan fazlası Türkiye'de yaşıyor. 29 Nisan 2011'den Aralık 2017'ye kadar 3,5 milyondan fazla mülteciye 30 milyar dolar para harcandı.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Demet Akalın Suriye Suriyeli suç duyurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş