Mucize 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

1 Ocak 2015 tarihinde de beyazperdede gösterime giren film Mucize 'nin 2 'ncisi geliyor!

Mucize 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?
Mucize 2 Ne Zaman Vizyona Girecek? Hilal Mert

Çekimleri 2014 yılında yapılan, yönetmenliğini ve senaristliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı, 1 Ocak 2015 tarihinde de beyazperdede gösterime giren film Mucize 'nin 2 'ncisi geliyor! İzmir Foça  ve Kars Kağızman'da çekimleri yapılan film 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu illerinden birine tayin olması sonucu yaşadıklarını ve gittiği bölgede engelli olanlara insanların nasıl baktığı ve davrandığını konu almıştı. Filmin senaryosu gerçek yaşanmış bir öyküden esinlenerek oluşturulmuştu.

İzleyici tarafından oldukça beğenilen "Mucize" filminin ikincisi çekilmeye başlandı. Mahsun Kırmızıgül, Mucize 2’nin 1 Mart 2019’da vizyona gireceğini duyurdu. Kırmızıgül, Mucize 2’nin Avrupa’da da aynı tarihte vizyona gireceğini belirtti.

Mucize 2 filminde yer alacak oyuncuların isimleri açıklanmazken ilk film olan Mucize'de rol alan Mahsun Kırmızıgül, Talat Bulut, Mert Turak, Seda Tosun ve Metin Yıldız gibi ünlü isimlerin kadrosunu korunması bekleniyor.

MUCİZE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili.

Bir öğretmenin bir kişinin, bir kişinin bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün belki de zincirleme olarak tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini de göstermekte. Tabi sadece öğretmen değil, aşkın da gücünü çok farklı bir biçimde işleyip göstermiş oluyor.

Filmde Mahir öğretmen ailesi ve çocuklarını geride bırakıp geri dönebilecekken zor olanı seçip kalıyor; üstüne üstlük, kendi cebinden parayla köye okul yaptırıyor ve kızları okula göndermeyen ve onları sadece bir mal olarak gören zihniyeti yıkmaya çalışıyor.

Aziz karakteri ise ilk başlarda köyün delisi gibi bir imaj veriyorken ve Mahir öğretmen de kendisinden korkarken zamanla, aslında onun da duygularının olduğunu ve herkes gibi hissettiğini ancak onlar gibi davranamadığını seziyor. Ona konuşmayı ve yazı yazmayı öğretiyor.

Filmin geneli Aziz’in diğer erkek kardeşleri için annelerinin kız isteme adetlerini esprili bir şekilde kullanıcıya sunarken, Aziz’in kendini normal bir birey olarak kabul ettirmeye başladığı bir dönemde bir talih kuşu konuyor.

Aziz için kız istemeye gidiliyor ve evleneceği kız, kardeşlerinin eşlerinin aksine her şeyiyle tam bir güzellik abidesi. Ancak bu hem Aziz hem de eşi için bir kâbus oluyor. Aziz’in durumu ve eşinin güzelliği diğer köy ahalisi tarafından çekilmeyince onlar da çareyi kaçmakta buluyor.

Aziz ve ailesi 7 yıl sonra iyileşmiş bir şekilde Muallim Mahir ile birlikte dönüyor ve bütün köy ahalisi buna şaşırıyor. Bu görüntüden sonra film sona eriyor.

Mahsun Kırmızıgül Mucize Mucize 2 film vizyon Talat Bulut Mert Turak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?