"Kusturmalı Boşnak S..." Lafı Rasim Ozan Kütahyalı'yı Kovdurdu

Beyaz TV'de bir spor programında yorumculuk yapan Rasim Ozan Kütahyalı, son programda kullanmış olduğu "kusturmalı boşnak s.." lafı nedeniyle kovuldu.

Umut Aslan

Beyaz TV'de yayınlanan Ertem Şener'in sunuculuğunu yaptığı bir spor programında yorumculuk yapan Rasim Ozan Kütahyalı geçtiğimiz gün kendisine yapılan bir şaka üzerine cevaben "kusturmalı Boşnak s..." lafını kullanmıştı. Argo sözler içeren ve ırkçı bir söylem olan bu lafın ardından Rasim Ozan Kütahyalı ve Beyaz TV'ye olan tepkiler çığ gibi büyümüştü ve bugün de program sunucusu Ertem Şener, Rasim Ozan Kürtahyalı ile yollarının ayrıldığını bildiren bir açıklama yaptı. canlı yayında kararı açıklayan Ertem Şener "kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda, bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırdık" sözlerini sarfetti. Ertem Şener konuşmasının devamında ise "şer güçler Rasim Ozan Kütahyalı'ya bilinçli bir operasyon yaptılar. Rasim'in tüm düşmanlarını bunu ödetecek gücü vardır" diyerek tuhaf bir açıklama yaptı.

Daha önceleri de  Beyaz TV'de yayınlanan ve kullanılan argo dil ve bel altı üslup nedeni ile bir çok defa eleştirilen Beyaz Futbol programında geçtiğimiz gün skandal bir olay yaşandı. Program yorumcularında Rasim Ozan Kütahyalı Boşnaklara yönelik bel altı ve argo içerikli söylemi nedeniyle gündem oldu ve tepkilere maruz kaldı. Rasim Ozan Kütahyalı olayın sonrasında twitter üzerinden özür dilese de bu özür onun işten kovulmasına engel olamadı. Dün Beyaz TV'nin önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik bir Boşnak grubununun kanalı ve programı protesto etmesi, toplumun bir çok kesiminden gelen mesajlar, Beyaz TV hatlarını kitleyen şikayet telefonları, ve tepkilerin çığ gibi büyüyerek devam etmesi üzerine kanal yönetimi Rasim Ozan Kütahyalı'yı işten çıkardı. Duyuru Ertem Şener'in canlı yayında söylediği şu sözlerle açıklandı. "Dün akşam kimsenin tasvip etmediği, edemeyeceği büyük bir sıkıntı yaşadık. Tabi bu kimsenin kabul edemeyeceği bir durum oldu. Rasim Ozan Kütahyalı da bu vahim durumdan sonra bir hayli üzüldü, bir hayli sıkıldı. Üzüntüsü gerçekten son derece üst seviyedeydi. Bu bizim için kabul edilemez bir durum oldu. Ben bu kanalda Beyaz TV Spor'un genel direktörüyüm. 6 sezondur buradayım. Boşnak kardeşlerimizin kalbi çok kırıldı. Onlarla etle tırnak gibiyiz. Bu vahim karardan sonra, bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırma kararı aldık. Rasim Ozan Kütahyalı bugünden itibaren bizimle olmayacak. Şer güçler Rasim Ozan Kütahyalı’ya bilinçli bir operasyon yaptılar. Evet Rasim yanımızda yok şu anda ama şunu belirtelim. Rasim’in tüm düşmanlarına bedelini ödetecek gücü vardır."

Yaşanan vahim olayın ardından milletvekili Saffet Sancaklı ağır bir tepki göstermiş ve sosyal medyadan şu paylaşımı yapmıştı. "Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım.” 

Yine aynı şekilde Boşnak olan bir diğer isim ünlü basketbolcu Hidayet Türkoğlu da bir açıklama yaparak tepki göstermiş ve savcıları göreve davet etmişti. İşte Hidayet Türkoğlu'nun açıklaması "Tarih boyunca Türklerle dostluğu ve samimiyeti sayesinde tüm dünyayı kıskandıran Bosna Halkını, aşağılık, adi ve akılsız yakıştırmayla küçük düşürmeye çalışan Rasim Ozan Kütahyalı ve onun gibileri hak etmiyoruz. Bir Boşnak olarak, bu şahsı ağır şekilde kınıyor, savcılarımızı göreve davet ediyorum"

rasim ozan kütahyalı kovuldu saffet sancaklı şerefsiz beyaz tv kusturmalı boşnak saksosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş