Keloğlan, Yıllar Sonra Yeniden Çekiliyor

1970’li yıllara damgasını vurmuş olan Keloğlan filmi yeniden beyazperde için çekilmeye başlandı. Rüştü Asyalı’nın canlandırdığı Keloğlan'ı bu kez Atilla Doğukan Türkyılmaz canlandıracak

Keloğlan, Yıllar Sonra Yeniden Çekiliyor
Keloğlan, Yıllar Sonra Yeniden Çekiliyor Hilal Mert

1970’li yıllara damgasını vurmuş olan Keloğlan filmi sevenlerine müjde! Senaryosuna Ferhat Ergün’ün imza attığı, yönetmenliğini de Süleyman Mert Özdemir’in üstlendiği Keloğlan filminde Keloğlan karakterine genç yetenek Atilla Doğukan Türkyılmaz, Keloğlan’ın âşık olduğu Cankız karakterine ise Yağmur Ün hayat verecek.

Keloğlan filminin öyküsü; Keloğlan ve arkadaşlarının 40 yıl aradan sonra Cankız’ın yardım çağrısı üzerine harekete geçmesiyle başlayacak. Doğa bilinci ve hayvan sevgisini fantastik bir dilde çocuklara aktarmayı hedefleyen filmde Hayvanları Koruma Derneği Başkanı (HAYKOD) ve Kelebek yazarı Ömür Gedik de konuk oyuncu olarak yer alacak. Yapımcılığını Galip Gültekin, Çağdaş Gültekin ve Sonku Gültekin’in üstlendiği filmin müziklerini Yıldıray Gürgen hazırlayacak. Filmde Asuman Dabak, Kaya Akkaya, Yakup Yavru ve Esvet Şahin de rol alacak.

1970 ve sonrasına çekildiği yıllara gündeme damgasını vurmuş olan Keloğlan filminde Keloğlan karakterine Rüştü Asyalı, Cankız karakterine de Fatma Karanfil hayat vermişti. Filmin türevleri yıllar içinde çeşitli senoryalar ile çekilmiş ama filmin konusu her zaman kötülere karşı savaşan ve mağdur iyileri kurtaran bir Keloğlan karakteri olarak seyirci karşısına çıkmıştı.

Keloğlan Ferhat Ergün Süleyman Mert Özdemir Atilla Doğukan Türkyılmaz Cankız Yağmur Ün masal Rüştü Asyalı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?