İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Oğlu Türkiye'ye Küfür Etti

İsrail Başbakanı olan Benyamin Netanyahu'nun oğlu terbiyesizce bir mesaj paylaşarak İnstagram hesabından Türkiye'ye küfür etti.

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Oğlu Türkiye'ye Küfür Etti
İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Oğlu Türkiye'ye Küfür Etti Umut Aslan

İsrail askerlerinin Filistinli göstericilerin üzerine gerçek mermilerle ateş açması sonucunda 60'tan fazla Filistin vatandaşı hayatını kaybetmiş 2000'den fazla insna ise yaralanmıştı. Bu duruma büyük bir tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyyip Erdoğan ile İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu arasında çok sert demeçler yaşanmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son olarak twitter hesabından Netanyahu'ya cevap niteliğinde bir açıklama yapmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajlarından bir kısmı ise şu şekideydi "Netanyahu, savunmasız bir halkın topraklarını BM kararlarını ihlal ederek 60 yıldan fazla süredir işgal altında tutan apartheid (ırkçı) devletinin başbakanıdır. Elinde Filistinlilerin kanı vardır ve suçlarını Türkiye'ye saldırarak saklayamaz.İnsanlık dersi istiyorsanız on emiri okuyun."

İsrail ile Türkiye arasında yaşanan bu gerilim sonrasında bugün İsrail Başbakanı olan Benyamin Netanyahunun oğlu Yair Netanyahu'nun sosyal medya hesabı olan İnstagram'dan çirkin bir mesaj paylaşarak Türkiye'ye küfür etmesi gündeme bomba gibi düştü. Yair Netanyahu İnstagram hesabından F.ck Turkey yazan ağır küfür içerikli çirkin mesajı paylaştıktan sonra büyük bir tepki toplayınca hesabını kapatmak durumunda kaldı. İnstagram hesabının hikayeler bölümünden yaptığı bu çirkin paylaşımda Türk bayrağını eklemesi ise tepkileri fazlasıyla artırdı. 

İşte İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu'nun İnstagram'dan paylaştığı Türkiye'ye küfür ettiği o çirkin paylaşımın resmi

 

Yair Netanyahu Kimdir?

Yair Netanyahu 26 Temmuz 1991'de Kudüs'te doğmuştur. Babası Binyamin Netanyahu; annesi Sara Netanyahu olan Yair Netanyahu'nun kardeşleri Avner Netanyahu, Noa Netanyahu-Roth'dur.

Türkiye ve İsrail arasındaki diplomatik gerilim sürerken, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu, Instagram hesabından skandal bir paylaşımda bulunarak Türkiye'ye küfretti. Yair Netanyahu, Instagram hesabının hikaye bölümünden, içinde Türk bayrağı yer alan ve ülkemize küfür ettiği bir görsel paylaşarak tepki topladı. Yair Netanyahu, bu ahlaksız paylaşımı yaptıktan kısa bir süre sonra Instagram hesabını kapattı.

Yair Netanyahu'nun geçtiğimiz sene Facebook'ta paylaştığı 'Yahudi karşıtı' bir karikatür de ülkeyi ayağa kaldırmıştı. Yair Netanyahu 2011 yılında da Facebook hesabında yaptığı bir yorumda, "Müslümanlar, nefreti ve ölümü kutluyor. Terörün bir dini var ve o da İslam" diyerek İslam dinine hakaret etmişti.

yair netanyahu kimdir yair netanyahu benyamin netanyahu instagram küfür netanyahu fuck turkey netanyahu küfür paylaşımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş