Hadise’den RTÜK’e Gönderme İçeren Edepli Klip

Geçtiğimiz aylarda son albümündeki “Sıfır Tolerans” şarkısına klip çeken ve klip RTÜK tarafından fazla erotik bulunan klibin yenisi çekildi.

Hadise’den RTÜK’e Gönderme İçeren Edepli Klip
Hadise’den RTÜK’e Gönderme İçeren Edepli Klip

Hadise 14 Şubat sevgililer gününde “Sıfır Tolerans” şarkısının akustik versiyonunun klibini yayınladı. Klip 14 Şubat sevgililer gününde izleyicilerle buluştu. Hadise’nin sıfır tolerans şarkısının ilk versiyonunun klibi RTÜK tarafından fazla erotik bulunmuş ve başta Hadise olmak üzere klibi yayınlanan kanallara ceza kesilmişti. 

İlk klibi kaldırılan Hadise “Sıfır Tolerans” şarkısının akustik versiyonuna çektiği klipte tamamen kapalı bir kıyafetle kamera karşısına geçerek RTÜK’e göndermede bulundu.

Hadise’nin çok sevilen “Sıfır Tolerans” şarkısının ilk klibinin bir kısmı RTÜK tarafından fazla erotik bulunmuştu. RTÜK ayrıca Hadise’nin “Sıfır Tolerans” klibini yayınlayan Power Türk, Dream Türk, Viva ve Kral Pop gibi kanallara reklam gelirlerinin yüzde 2’si kadar ceza vermişti. 

Sanatçının klibinin yasaklanmasının nedeni Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” olarak açıklanmıştı.  

RTÜK’ün bu kararının ardından Hadise şahsi sosyal medya hesaplarında açıklama yapmış ve açıklamasında “Ben klibime verilen ‘erotik’ damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince ‘erotik’ oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç ‘erotik’ kategorisine girmiyor. Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? HAYIR. “Erkektir yapar, kadındır susar” zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum! Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor. Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim.” demişti. 

Ünlü sanatçının 14 Şubat’ta yayınladığı klipte Hadise, sıfır dekolte ve kapalı giysilerle dikkat çekti.

hadise rtük sıfır tolerans klip yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş