Ertuğrul Bey’in Oğlu Osman Gazi'yi Burak Özçivit Canlandıracak

TRT’nin yeni dizisi Osman Gazi için başrol belli oldu. Merakla beklenen proje için Burak Özçivit, yeni sezon için sunulan başrol teklifine “Evet” dedi...

Ertuğrul Bey’in Oğlu Osman Gazi'yi Burak Özçivit Canlandıracak
Ertuğrul Bey’in Oğlu Osman Gazi'yi Burak Özçivit Canlandıracak Hilal Mert

TRT’nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'un devamı olarak çekilecek dizi  Osman Gazi için başrol belli oldu. Yayınlandığı gün reytinglerde birinci olan dizinin yeni kadrosunda ise iddialı bir isim yer alacak.

Engin Altan Düzyatan'ın başrolünde oynadığı Diriliş Ertuğrul bu sezon yerini Osman Gazi'ye bırakıyor olacak. Dizide, Ertuğrul Bey’in oğlu Osman Bey’i Burak Özçivit canlandıracak. Burak Özçivit, Ertuğrul Bey’in ölmesi ile başa geçen ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucu padişahı olan Osman Bey’i canlandıracak.

Yaz aylarında çıkan yangınla kül olan dizinin dekoru için hazırlıklar hız kazandı. Osman Gazi dizisi için İstanbul-Anadolu yakasında, deniz kenarında çok büyük bir alana plato inşa edildi. Dizi kostümleri için de kalabalık bir ekip büyük bir titizlikle çalışıyor.

BURAK ÖZÇİVİT KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümü mezunu. 2003 yılı Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vadeden seçildi. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başladı. 2005’te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katıldı ve Best Model of Turkey seçildi. Buna bağlı olarak da Best Model of The World’e katıldı ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi. Faruk Saraç, Abbate, Tween ve NetWork gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev aldı.

Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak oyunculuğa adım attı. 2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakterini, 2011 - 2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini, 2013 yılında ise Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamuran karakterini, 2016 yılında da Kara Sevda dizisinde Kemal karakterini canlandırmıştır. Çok sayıda sinema ve reklam filmlerinde de rol almıştır.

Ertuğrul Bey diriliş Ertuğrul Osman Gazi Burak Özçivit engin altan düzyatan TRT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?