Emrah Karaduman 'Dipsiz Kuyum'un Korsan Remixi İçin Apple'a Dava Açıyor!

Aranjör, söz ve beste yazarı Emrah Karaduman'ın çıkaracağı proje albümünde yer alan ancak dijital platforma servis edilmeyen şarkının korsan remixi iTunes'te yer aldı...

Emrah Karaduman 'Dipsiz Kuyum'un Korsan Remixi İçin Apple'a Dava Açıyor!
Emrah Karaduman 'Dipsiz Kuyum'un Korsan Remixi İçin Apple'a Dava Açıyor! Hilal Mert

Aranjör, söz ve beste yazarı Emrah Karaduman çeşitli şarkıcıların seslendirdiği şarkılardan oluşacak albümünü piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Albümünü çıkış parçası olarak seçilen ve Aleyna Tilki'nin seslendirdiği 'Dipsiz Kuyum' şarkısı albüm çıkmadan ve dijital platformlara sunulmadan korsanları ile mücadele ediyor. iTunes’a 12 numaradan giriş yaparak ilk 3’e yükselen Dipsiz Kuyum’un orjinal olmayan remix’i saygın müzik platformu iTunes'te yer aldı.

Konu ile ilgili Emrah Karaduman iTunes sağlayıcısı Apple’a dava açacağını belirterek, ‘Lütfen itibar etmeyiniz, bu arada korsan versiyon bile 12 numaradan giriş yapmış. Birkaç güne şarkı ve albüm her yerde’ açıklamasını yaptı.

Aleyna Tilki bu durumu ti’ye aldı ve şöyle bir paylaşım yaptı;

"Bu dipsiz kuyum bizim şarkımız değillll. Kaçak paylaşılmış,sahte hali bile 3e yükseldi bir anda. 1 olucak gece sonu sanırım :D ALMAYIN arkadaşlar :D Şarkının orijinali,Emrahın albümü çıkınca,tüm müzik platformlarında olucak. Bir kac gun kaldi. Orijinalini alırsınız :D bu korsan!"

Albümün prodüktörü olan DMC genel müdürü Samsun Demir ise yaptığı paylaşımda Apple'a sitem etti;

"Ciddi bir firma Apple buna nasıl izin veriyor.
Sanatçı ve şirketi bilinirken her dinleyenin anlayacağı bir korsan versiyonu yayınlamak bundan para kazanmak...Hem sanatçılara hem şirketine zarar vermek... çok büyük bir tazminat davası ile yüz yüze kalmayı göze almak demektir..."

Emrah Karaduman Dipsiz Kuyum Korsan Remix Apple Apple music iTunes
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?