Dr. Gülfem Saydan Sanver Kimdir? Gülfem Saydan Sanver Biyografisi

Son zamanlarda ekranlarda sıklıkla siyasi programlara katılan siyasal iletişim uzmanı olan Dr. Gülfem Saydan Sanver kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır?

Dr. Gülfem Saydan Sanver Kimdir? Gülfem Saydan Sanver Biyografisi
Dr. Gülfem Saydan Sanver Kimdir? Gülfem Saydan Sanver Biyografisi Umut Aslan

Dr. Gülfem Saydan Sanver liseyi Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi'nde, üniversiteyi Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümününde okumuştur.

4 sene Citibank N.A’da Risk Yönetimi Bölümünde müdür yardımcılığı görevini üstlenen Gülfem Saydan Sanver 2004 yılında Sorbonne Üniversitesi'nde "Siyasal İletişim" yüksek lisansı yapmak üzere Paris'e gitti. Yüksek lisans döneminde "Algılama Teorileri" üzerine çalıştı ve bu konuda yüksek lisans tezi yazmıştır. 

Amerika’da siyaset iletişiminin Oscar’ı kabul edilen Pollie Award’ı alan ilk Türk olarak ismini duyuran Gülfem Saydan Sanver, Sorbonne Üniversitesi'ne başladığı doktora tezinde siyasal partilerin genel seçim kampanyalarında uyguladıkları seçim stratejilerini araştırdı. 27 Haziran 2012 tarihinde jürinin oy birliği ile yüksek onur ödülü alan tezi 22 Temmuz 2007 seçimleri özelinde üç partinin (AKP- CHP- MHP) karşılaştırmalı seçim kampanyası analizlerini içermektedir.

2007 ve 2009 yıllarında birer dönem Yeditepe Üniversitesi'nde sosyolojiye giriş dersleri veren Gülfem Saydan Sanver 2010 yılında da Galatasaray Üniversitesi'nde de TUBITAK destekli araştırma projesi kapsamında "Türk iş dünyasındaki seçkinlerin siyasi seçkinlerle karşılıklı bağımlılık ilişkileri ve küreselleşme karşısında farklı bütünleşme eğilimleri" üzerine araştırma yaptı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç'in seçim kampanyasında siyasal iletişim direktörlüğü yaptı ve seçim sonucunda CHP'nin 1989 yılından beri ilk kez bu ilçede seçim kazandı. 2011 yılından itibaren Sarıyer Belediye başkanı Şükrü Genç’e siyasal iletişim danışmanlığı yapan Sanver, 2014 yerel seçimlerinde direktörlüğünü üstlendiği kampanya ile de Sarıyer’de %51’lik başarı yakaladı ve bu sonuç ile Sarıyer iki seçim arası en çok oy yükselten ilçelerden biri oldu.

Türkiye'deki Seçim Kampanyaları ve Siyasi Partilerin Karşılaştırmalı Seçim Stratejileri üzerine yaptığı çalışma 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa'da basılarak bu konuda Avrupa'da basılan ilk kitap oldu. Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri üzerine yazdığı ikinci kitabı Editions Universitaires Européennes Yayınevi tarafından 2014 yılında Fransa’da basıldı.

Sanver 12 Kasım 2013 tarihinde Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC)’nin Yönetim Kurulu’na seçilerek derneğin en genç yönetim kurulu üyesi olmaya hak kazandı.

Siyasal iletişim konusunda yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip eden Sanver’in Uluslararası Siyaset Psikolojisi Birliği (ISSP) ve Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği (AAPC) üyelikleri bulunuyor.

Gülfem Saydan Sanver Kaç Yaşındadır? Kiminle Evlidir?

Dr. Gülfem Saydan Sanver Şili Fahri konsolosu işadamı Haluk Sanver'in küçük oğlu yüksek mühendis Selim Sanver ile evlidir ve 39 yaşındadır.

gülfem saydan sanver kimdir gülfem saydan sanver teketek gülfem saydan sanver kaç yaşındadır gülfem saydan sanver doğum tarihi gülfem saydan sanver kiminle evlidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!