Deniz Akkaya 'Tehdit' Suçundan Ceza Aldı

Eski sevgilisi Murat Varol'a tehdit mesajları atan ve mahkemelik olan eski manken Deniz Akkaya cezasının bedelini ödemek zorunda kaldı

Deniz Akkaya 'Tehdit' Suçundan Ceza Aldı
Deniz Akkaya 'Tehdit' Suçundan Ceza Aldı Hilal Mert

Eski Manken Deniz Akkaya'nın eski sevgilisi Murat Varol'a tehdit mesajı gönderdiği iddiasıyla yargılandığı davadan karar çıktı. Eski sevgili Murat Varol Deniz Akkaya tarafından mesaj yolu ile tehdit edildiğini iddia etmiş, davayı gören mahkeme de Deniz Akkaya'yı suçlu bulmuştu. Mahkemenin verdiği karar İstinaf Mahkemesi tarafından suçun uzlaşma kapsamına alındığı ve uzlaşmak isteyip istemediklerinin sorulması için bozulmuştu.

Uzlaşamayan taraflar nedeni ile bugün dava yeniden görüldü. İstanbul 34. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Deniz Akkaya'nın avukatı ve tutuksuz sanık Deniz Akkaya şahsen katılırken karşı taraftan sadece avukat gelmişti. Aylık gelirinin 15 bin lira olduğunu belirten Deniz Akkaya, söz konusu mesajları kabul ettiğini belirterek önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyledi. 

Deniz Akkaya'nın avukatı Deniz Akkaya için şöyle savunma yaptı;

“Müvekkilim Deniz Akkaya eski sevgilisinden sürekli tehdit alıp tehditlerin korkusuyla  'öldürürüm seni'  diye herkesin günlük hayatta kullandığı bir mesaj çekmiştir. Keza karşı taraf da ceza almıştır. Müvekkilim ciddi anlamda korkudan dolayı karşı tarafa böyle bir mesaj çekmiştir. 'Seni öldürürüm' derken iki kişinin arasındaki tartışmadan başka bir şey değildir. Başındaki korkudan dolayı kendini korumak için böyle bir ifade kullanmıştır. Müvekkilim bu mesaj sonrası bile karşı taraf şiddet eylemlerine devam etmiştir. 'Seni öldürürüm' cümlesi herkesin günlük hayatta kullandığı bir cümledir. Beraatına karar verilsin" dedi. Son sözü sorulan Deniz Akkaya da "Beraatımı istiyorum"

Murat Varol'un avukatı Murat Varol için şöyle savunma yaptı;

"Taraflar arasında uzlaşmanın sağlanamadı. Dava ile ilgili karar verilmesini talep ediyoruz."

Kararını veren mahkeme, daha önce 1.500 lira para cezası alan Deniz Akkaya'nın yine aynı para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Deniz Akkaya aldığı 1500 TL'nin yanında tüm dava masraflarını da ödeyecek.

Deniz Akkaya ceza Tehdit asliye ceza murat varol manken magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş