Demet Akalın'ın Eşine Hacizler Geldi

Şarkıcı Demet Akalın’ın eşi Okan Kurt ve ailesine ait şirketler hacizler geldi, TIR’lara haciz konuldu. İşte detaylar...

Demet Akalın'ın Eşine Hacizler Geldi
Demet Akalın'ın Eşine Hacizler Geldi Hilal Mert

Pop müziğin en çok dinlenen ismi Demet Akalın zor günler geçiriyor. 2010 yılında evlendiği iş adamı Okan Kurt'un lojistik şirketine haciz işlemleri başlatıldı.

Alınan biilgiye göre; Matraş Group'a yük veren çok sayıda büyük firma şirketin yaşadığı mali krizi aşamaması üzerine Matraş Group'a iş vermekten vazgeçti. Çok sayıda bankaya 100 milyon lira borcu olduğu öğrenilen Martaş’ın yetkililerine ulaşılamadı. Şirketin mali krizie girmesinin nedeni ise;  zorlu piyasa koşulları, yoğun rekabet ve yönetimsel hatalar!

Martaş Uluslararası Taş. İnş. şirketi ve bağlı şirketlere yönelik uygulanan haciz kararının bir bölümü, şirketin çalışanlarına, bir bölümünü ise alacaklı şirketler ve bankalara ait görünüyor. Basında çıkan haberler sonrası Okan Kurt, avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada haberlerde yer alan iddiaların doğru olduğu ifade edildi. İşte o açıklama;

"Değerli kamuoyu ,
Bugün basına çıkan haberlerle ilgili müvekkilim Okan Kurt ve Martaş şirketi adına yapılan haberlere cevap vererek sayın kamuoyunu aydınlatma gereğimiz doğmuştur.
Ülkemizdeki döviz haraketliliğinin , sektördeki üst rekabet ve müvekkil şirkete yapılan saldırılar sonucunda, dar boğaza düşerek finansal problemler yaşamasına sebep olmuştur. Bu süreç 3 aydır başlamış durumdadır ve bu sürede Türkiye'nin devi olan bir otomotiv şirketine bütün borç kapatılmıştır. Sıralı bir şekilde şirketin bütün mal varlıgı ile borçların tamamı kapatılacaktır. Bu süreç zaman yayılarak sıralı bir şekilde yapılacaktır.
Müvekkil Şirket yöneticeleri bütün alacaklılarla görüşmelerini devam ettirerek , karşılıklı anlayış çercevesinde süreci devam ettirmektedirler. Bugün basına yansıyan haber 3 aydır yaşanan bir süreç olmak ile beraber bu süreçte müvekkilin ticari ilişkisi olan firmalar ve çalışılan bütün bankalara anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımla
Av. Mehmet Durmaz"

Edinilen bilgiye göre; Temeli 1980'li yıllarda Mersin'de atılan Martaş Lojistik, Türkiye'nin önemli taşımacılık firmaları arasında gösteriliyordu. Martaş Lojistik firması Demet Akalın'ın kayınpederi Abdi Kurt ile oğulları Okan ve Ozan Kurt'un üzerine kayıtlı.

Demet Akalın Okan Kurt haciz matraş tır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?