Cem Yılmaz’a Suç Duyurusu

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kural, ünlü komedyen Cem Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. Deli Aşk filminde 2 dakika 30 saniye sigara reklamının yapıldığını belirten Kural, Yılmaz’ın ceza alması gerektiğini savundu.

Cem Yılmaz’a Suç Duyurusu
Cem Yılmaz’a Suç Duyurusu

Son dönemde filmlerin yapımcılarına yönelik şikayetler gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere daha önce Murat Boz’un filmindeki hemşirelerin açık olması ve kep takması nedeniyle yapımcı hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Son olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kural da komedyen Cem Yılmaz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdi. Kural ise gerekçe olarak Hababam Sınıfı başta olmak üzere gençlerin okul çağında sigara ve alkole başladığını belirtti.

2 DAKİKA 26 SANİYE REKLAM YAPTI

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Orhan Kural, “Cem Yılmaz’ın yapımcısı olduğu Deli Aşk filmi oldukça sakıncalı. Film içerisinde yaklaşık olarak 2 dakika 26 saniye sigara reklamı yapılıyor. Ayrıca alkole yönlendirme de ciddi manada var. Cem Yılmaz alkolün zararlarını anlatıyor ancak daha sonra filmlerinde alkole teşvik ediyor. Böyle bir film, gençlere çok kötü örnek olmaktadır. Bu tür filmlerin sigara ve alkole özendirmek suçlarından dolayı cezalandırılması gerektiğini belirtti.”

Öte yandan Cem Yılmaz’ın bu konuda herhangi bir açıklaması olmadı. Bilindiği üzere daha önce Murat Boz hakkında da dilekçe verilmiş ancak herhangi bir suç unsuru bulunamamıştı.

cem yılmaz suç duyurusu deli aşk filmi sigara ve alkole teşvik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor