Bengü: Bizim Kaderimiz 17 Sene Önce Yazılmış!

29 Ağustos çarşamba günü nişanlısı Selim Selimoğluile evlenecek olan şarkıcı Bengü verdiği röportajda nişanlısına olan aşkını haykırdı...

Bengü: Bizim Kaderimiz 17 Sene Önce Yazılmış!
Bengü: Bizim Kaderimiz 17 Sene Önce Yazılmış! Hilal Mert

2000 yılından beri şarkıları ile müzikseverlerin beğenisini kazanan pop şarkıcısı Bengü 29 Ağustos çarşamba günü 1 buçuk yıldır beraber olduğu armatör Selim Selimoğlu ile evlenecek. Hürriyet'ten Hakan Gence 'in sorularına cevap veren Bengü nişanlısına olan aşkını anlattı...

Aşk hikâyeniz nasıl başladı?

- Bizim kaderimiz 17 sene önce yazılmış!

 Nasıl?

- Şaziye’de Kenan’a (Doğulu) vokal yaparken Selim ortak arkadaşlarımızla beni izlemeye gelmiş. O zaman arkadaşlarımız, “Bir kız var, tam sana göre” demişler. Arada ayaküstü merhabalaşmıştık ama bir daha karşılaşmadık. Orada içimden bir şeyi bıraktım.

 Yıllar sonra birbirinizi nasıl buldunuz?

- Bir arkadaşımın Instagram hesabında Selim’in de olduğu bir fotoğrafa denk geldim. “Bu çocuğu bir yerden tanıyorum ama nereden” diye düşünerek bir süre kendi kendimi yedim. Belki 100 kere dönüp dönüp o paylaşıma baktım.

 Sonra?

- Tanımadığım kimseyi sosyal medyadan eklemeye çekinirim. Aradan üç gün geçti. Gece 23.00 suları... Dayanamadım ve Selim’i takibe aldım. O da sonradan anlattı. Sosyal medyayı sık kullanan biri değilmiş. Önce hayran sayfası zannetmiş ama sonra sayfanın bana ait olduğunu anlamış ve kabul etmiş. Videolarına baktım, ondan inanılmaz hoşlandım.

Bayağı liseli genç kız gibi...

- Aynen! Liseli gibi oldum, Instagram’a girip, dönüp dönüp fotoğraf ve videolarına bakıyordum.

 “Seviyorsan git konuş” derler. İlk siz mi konuştunuz?

- “Belki kız arkadaşı vardır” diye rahatsız oldum. Ama ortak arkadaşımızdan yalnız olduğunu öğrenince mesaj atmaya karar verdim.

 DM’den (Direct message) siz yürüdünüz yani...

- DM’den ben yürüdüm, büyük yürüdüm, hatta koştum, hem de dörtnala! “Size ekleme talebi yolladım ama sonra çok utandım” yazdım. “Bir utanmaz varsa o da benim, şeref duyarım” diye cevap yazdı. Ama orada kaldı. Baktım ses seda yok, kendi kendime “Liseli genç kız gibi yazma, kendini rezil etme” dedim ve durdum. Bir hafta sonra bir mesaj geldi: “Bana mesaj atmayacaksan Instagram’ı kapatayım çünkü buralar sensiz çok boş.” Ardından birbirimizin telefon numaralarını aldık. Günde 20 saati telefonla konuşarak, ortak noktalarımızı bularak geçirdik. İkinci günün sonunda, ‘ikimiz biriz’i karşılıklı olarak hissettik.

İlk karşılaşma nasıldı?
- Doğum günümü kutladığım mekâna geldi. Karşılaştığımız an beni sıkıca kavradı. O sırada hayatımı, içimdeki kırılmış, dökülmüş yalnız kadını da sıkıca sardı. Kalbim uçacak gibi oldu. “İşte bu” dedim.

Neydi sizi âşık eden?
- Onun kalbinde kendimi buldum. Eksiklerimi tamamladı. Koşuşturma içinde ‘asıl Bengü’yü çok unutmuşum. Selim, gözlerinin içi gülen kızı geri getirdi. Kalbimdeki deniz oldu.


Ona olan aşkınızı nasıl anlatırsınız?
- Mevlana’nın dediği gibi, “Sen sadece sen değilsin, bensin, bendesin, benimsin”. İki kalp, teniyle, ruhuyla bunu yakaladığında aşk oluyor.

"Biz ortağız, her şeyimiz bir"

Nasıl evlenme teklifi etti?

- “Vize çıkar, ufak bir çanta yap” dediğinde şüphelendim. Paris’e gittik. Tanışmamızdan bir sene sonra evlenme teklifini doğum günümde yaptı. Yemekte güzel bir konuşmayla yüzüğü çıkardı. Hemen görüntülü olarak ailelerimizi aradık. 5 Mayıs’ta kız isteme ve nişan oldu.

Düğün için beş TIR çiçek geleceği doğru mu?

- 29 Ağustos’ta Raffles Otel’de düğünümüz olacak. Salonu bahçe haline getirmek için çok sayıda çiçek kullanılacak ama ne kadar bilemiyorum. Bunun için büyük bir ekip çalışıyor. Konuklar salona girdiğinde gerçek bir bahçede gibi hissetsinler istiyorum. Kuş sesleri, çiçek kokuları... Ama tabii en önemlisi, o gece bizim ve gelen konukların çok eğlenmesi...

Evlilik sözleşmesi yaptınız mı?

- Hayır. Biz ortağız, her şeyimiz bir.

Magazin Bengü Selim Selimoğlu Hakan Gence röportaj Hürriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor