"Aydın Doğan Demirören Grubu'ndan Alacağını Tahsil Edemiyor"

Doğan Meyda'yı tümü ile satın alan Demirören Medya Grubu hakkında şok iddia ortaya atıldı, Doğan Medya'yı satan Aydın Doğan'dan açıklama bekleniyor...

Hilal Mert

Türkiye'nin en büyük medya yapılanması olan Doğan Medya'yı geçen ay Demirören Medya'ya satan ve bünyesinde CNN Türk, Kanal D, Radyobom.com, Radyo D, CNN Türk Radyo, Hürriyet, Posta, Fanatik, Yay-Sat, Hepsiburada.com, D-SMART, Doğan Haber Ajansı, idefix, gibi büyük markaları devreden Aydın Doğan hakkında şok bir iddia ortaya atıldı!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın konuğu olan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş Aydın Doğan hakkında o şok iddiada bulundu. Vekil Yarkadaş, Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satan Aydın Doğan'ın Demirören Grubu tarafından verilen 890 milyon dolarlık çeki tahsil edemediğini söyledi.

Bu şok iddia karşısında hem Demirören Grubu'ndan hem de Aydın Doğan cephesinden bir açıklama bekleniyor...

Demirören Grubu'nun kurucusu Erdoğan Demirören geçen gün yaşlılığa bağlı çoklu organ yetmezliği nedeni ile 90 yaşında hayatını kaybetmişti.

NELER OLMUŞTU?

Aydın Doğanın kurduğu ve Türkiye'deki en büyük medya şirketi olan Doğan Grubu Demirören Grubu 6 Nisan 2018'de Demirören Medya'ya 916 milyon dolar karşılığı satıldı. CNN Türk Radyo, Radyo D, Radyonom.com radyoları, Hürriyet, Posta , Fanatik gazeteleri, Kanal D ve CNN Türk televizyonlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda yayın kuruluşu resmen el değiştirdi.Doğan Grubu ile Demirören arasında yapılan anlaşmaya göre  916 milyon dolarlık satış bedeli peşin ödeneceği açıklanmıştı. Daha önce 50 milyon dolar kapora veren Demirörenler ilk etapta 228 milyon dolar kısmı yatıracağını, hisse satış ve devir işleminin tamamlanmasının ardından da kalan miktarı transfer edeceğini açıklamıştı.

Doğan Meyda Demirören Medya Halk TV Ayşenur Arslan Aydın Doğan ödeme CNN Türk Kanal D Hürriyet Posta Fanatik Doğan Haber Ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş