'Artık Talat Bulut'a Film ve Dizilerimizde Yer Vermeyeceğiz'

19 yaşındaki kızı taciz etti iddiasıyla suçlanan usta oyuncu Talat Bulut için 56 yapımcı açıklama yaptı!

'Artık Talat Bulut'a Film ve Dizilerimizde Yer Vermeyeceğiz'
'Artık Talat Bulut'a Film ve Dizilerimizde Yer Vermeyeceğiz' Hilal Mert

FOX TV'de yayınlanan ’Yasak Elma’ dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan 19 yaşındaki Özge Şimşek'in iddiasına göre 31 Mayıs 2018 günü Hadımköy’deki dizi çekimi sırasında Talat Bulut Özge Şimşek'i dudağından öptü. Yaşananları çalışma arkadaşlarına anlatan Şimşek, Bulut'tan ’cinsel saldırı’ suçunu işlediği iddiasıyla şikayetçi oldu. Savcılık, olay yeri olan Hadımköy’ün Arnavutköy ilçesine bağlı olduğu gerekçesiyle dosya hakkında yetkisizlik kararı vererek dosyayı Gaziosmanpaşa Adliyesine gönderdi.

Medyaya yansıyan taciz iddialası sonrası Talar Bulut ne kadar inkar etse farklı kişilerden ard arda gelen 'beni de taciz etti' iddiaları sonrası tepkiler de peş peşe geldi.

Önce Oyuncular Sendikası ardından da aralarında Ahu Öztürk, Kenan Tekeş, Seren Yüce ve Tolga Karaçelik gibi isimlerin olduğu 56 yapımcı ve yönetmen Talat Bulut'a tepki gösterdi. Topluca yapılan açıklamada 'Artık Talat Bulut'a film ve dizilerimizde yer vermeyeceğiz' dedi.

Özge Şimşek'in savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından Talat Bulut’a ifadesi alınmak üzere tebligat gönderildi...

YÖNETMEN VE YAPIMCILARIN YAPTIĞI ORTAK AÇIKLAMA

"Türkiye sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler olarak, ülkemizde her alanda olduğu gibi, sektörümüzde de kadın çalışanlara yönelik taciz ve istismar olayları yaşandığını biliyoruz ve setlerimizde bu olayların son bulması için elimizden geleni yapıyoruz.

Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut’un, sette bir kostüm asistanını taciz ettiğini, kostüm asistanı genç kadının süreci yargıya yansıtma kararıyla birlikte öğrendik.

Bizler, Türkiye toplumunda taciz ve istismar vakalarını ifşa etmenin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyoruz, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesine inanıyoruz.

Yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz.

Sektörümüzde kadına yönelik şiddet, taciz ve istismarın takipçisiyiz, kamera önündeki ve arkasındaki bütün kadın arkadaşlarımızın yanındayız.

Saygılarımızla…"

Talat Bulut Özge Şimşek cinsel saldırı taciz yasak elma savcılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş