Adnan Oktar'a Hapis Yolu Açıldı

Sahibi olduğu A9 TV'de "kediciklerim" dediği kızlarla sohbet programı yapan Adnan Oktar için aldırılan koruma kararı Oktar'ın hapse girmesinin yolunu açtı

Adnan Oktar'a Hapis Yolu Açıldı
Adnan Oktar'a Hapis Yolu Açıldı Hilal Mert

Sahibi olduğu A9 TV'de kedicik diye hitap ettiği genç kızlarla yayın yapan Adnan Oktar’ın cemaatinden ayrılan ve gündem konusu olan Ceylan Özgül, Adnan Oktar’a karşı mahkemeden koruma tedbiri aldırdı.

Ceylan Özgül, İstanbul Anadolu 14. Aile Mahkemesi'ne başvurarak Adnan Oktar ve Didem Ürer’in de aralarında bulunduğu birçok kişi için uzaklaştırma kararı talep etti.

İlgili mahkemenin 12 Nisan’da karar verdi ve "Emine Mine Kalça, Gülgün Göktan, Kartal İş, Sinem Hacer Tezyapar hakkında 4 ay süre ile Ceylan Özgül’e yanına yaklaşamaz, hakaret etmez, aşağlayıcı ve küçük düşürücü ifadeler kullanaz" ifadelerine hükmetti.

Bu kararla birlikte sanıklar 4 ay süre ile Ceylan Özgül’ün konutuna, okuluna, iş yerine yaklaşmaz, küçük düşürmeye yönelik söz ve hakaretlerde bulunamaz. Ceylan Özgül, ilgili kişilerin karara uymaması durumunda kararı ihlal eden kişiler için 3 günden 6 aya kadar hapis cezası talep edebilecek.

Adnan Oktar Kimdir?

Adnan Oktar Türk cemaat lideri, araştırmacı ve yazardır. A9 TV'de yaptığı programda kedicik adını verdiği kızlarla yaptığı sohbet programı ile medyada popüler oldu. Kamuoyunda Adnan Hoca olarak da anılır.

A9 TV kedicik Adnan Oktar adnan hoca Didem Ürer Emine Mine Kalça Ceylan Özgü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor