Acun Ilıcalı, Meksika Deviyle Anlaştı

Spor muhabirliğinden gelen ve yaptığı prodüksiyonlarla büyük başarı yakalayan Acun Ilıcalı, Meksika’da yayın yapan Azteca 1 kanalı ile anlaşma imzaladı

Acun Ilıcalı, Meksika Deviyle Anlaştı
Acun Ilıcalı, Meksika Deviyle Anlaştı Hilal Mert

Spor muhabirliğinden gelen ve yaptığı gezi, yarışma ve eğlence programları ile büyük başarı yakalayan en sonunda da kanal sahibi olan Acun Ilıcalı bu kez Meksika'da yayın yapan kanalla anlaştı.

Yurt dışına program yaptığı bilinen Acun Ilıcalı, Türkiye!de fenomen haline gelmiş Survivor yarışmasının Yunanistan'da da düzenliyor ancak bu kez Meksika’da yayın yapan Azteca 1 kanalının tüm içeriklerini Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Acun Medya yapacak.

Bu yıl Acun Ilıcalı geçtiğimiz yıl Çeşme'de ağırladığı Ricardo Salinas ile iş birliği yaptıklarını açıkladı. Anlaşma yaptığı haberlerini sosyal medya hesabından yapan usta televizyoncu "Meksika’da yaptığımız görüşmeler sonucunda, ülkenin en büyük medya grubu Salinas’la anlaşma yapmanın gururu içindeyiz" dedi.

Alınan bilgiye göre; 3 yıl boyunca Azteca 1 kanalının tüm içeriğini Acun Medya üretecek.

ACUN ILICALI

Aslen Erzurum, Ilıca'lıdır., 29 Mayıs 1969'da Edirne'de dünyaya geldi. Ömer Cenker Ilıcalı adında bir abisi vardır. 5 yaşında başladığı ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul'da Kadıköy Maarif Koleji'nde başlayan Acun Ilıcalı,Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı, 7 yılın okudu ama mezun olamadı.19 yaşında iken 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti.Acun Ilıcalı yaşadığı bunalımın etkisiyle eşinden ayrıldı. Acun Ilıcalı 1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışan Acun Ilıcalı Beşiktaş muhabiri oldu. Daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine, Show TV'ye transfer oldu. 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir programın yapımcısı ve programı da kendi sunmaya devam etti. 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile evlendi. Yasemin ve Leyla adından 2 kızı oldu. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Fear Factor, Survivor, Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. 2005 yılında, 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi. 2007-2008 yılları arası Uğur Dündar tarafından sunulan "Yoksa Rüya Mı?" adlı aktüel programın yapımcılığını üstlendi. Daha önce Survivor Aslanlar Kanaryalar (2006), Survivor Türkiye Yunanistan (2007), Survivor Kızlar Erkekler (2010) ve Survivor Ünlüler Gönüllüler'i (2011 ve 2012 yıllarında) yapan Acun Ilıcalı, Survivor Ünlüler Gönüllüler 3 ile karşımıza çıktı. Muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye'nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı,14 Kasım 2013 tarihinde tv8'i satın aldı. 2017 Eylül'de Şeyma Subaşı ile evlendi. Şeyma Subaşı'ndan Melisa adında bir kızı var.

Acun Ilıcalı Meksika Azteca 1 Ricardo Salinas Anlaşma Acun Medya Şeyma Subaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı