Yurt Yangını Davasında Rüşvet ve Tehdit Skandalı

Adana’da özel bir yurtta meydana gelen yangında 10 kişi öğrenci olmak üzere toplam 12 kişi yaşamını yitirmişti. Davanın sürdüğü yurt yangınında rüşvet ve tehditler olduğu çocuklarını kaybeden veliler tarafından açıklandı.

Yurt Yangını Davasında Rüşvet ve Tehdit Skandalı
Yurt Yangını Davasında Rüşvet ve Tehdit Skandalı

Adana’da meydana gelen yurt yangınında en üst katta öğrenciler sıkışmış ve yangın merdiveni kapısını kullanarak kaçmak istediklerinde ise kapının kolunun eridiği ve bu sebeple öğrenciler yanarak can verdikleri ve tüm Türkiye’nin bu konuda ayağa kalktığı biliniyor. Bu konuda dava sürerken, ölen öğrencilerin velileri, bu dava ile çok yakında ilgileniyor ve suçluların cezasını çekmelerini istiyorlar. 
Bu kapsamda davanın yurt sorumluları aleyhine sonuçlanması için yoğun çaba sarf ediyorlar. Yurt sorumlularının ise "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçundan yargılanarak cezaevine atılması isteniyor.
Dava sürerken yurt sorumluları öğrenci velilerini arayarak, davalarından vazgeçmelerini, karşılığında yüklü miktarda para ödeyeceklerini teklif ettikleri dile getirildi. Bazı velileri ise bazı kişiler arayarak tehditler de savurduğu öğrenci velileri tarafından yapılan açıklamalar arasında.
Adana’daki yurt yangınında henüz dava sonuçlanmadı. 7 kişi tutuklu olarak yargılanıyor. 7 zanlının davası sürerken mahkeme bir sonraki görüşmeyi 17 Temmuza erteledi. Bu zamana kadar deliller daha da netleştirilecek. Bu mahkemede dava sonuçlanacağı söyleniyor.
Öğrenci velilerine yurdun her bir yanında destekler yağıyor. Mahkeme başladığında Türkiye’nin bir çok yerinden bir çok hukukçu da mahkemeye katılmak için hazır bulundu.

 

yurt yangını davası yurt yangını rüşvet skandalı yurt yangını tehdit adanada yurt yangını
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor