YSK Uyardı! "HDP ve Saadet Partisi Listeleri Düzeltin"

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) HDP ve Saadet Partisi'ni uyardı, hataların düzeltilmesi için de 5 gün süre verdi

YSK Uyardı!
YSK Uyardı! Hilal Mert

24 Haziran günü aynı anda yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için siyasi parti genel merkezleri milletvekili aday listelerini 21 Mayıs saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK'ya) teslim etmişti.

Siyasi partilerden gelen listeleri inceleyen Yüksek Seçim Kurulu, Hakların Demokratik Partisi (HDP) ve Saadet Partisi'ne uyarıda bulundu.  Yüksek Seçim Kurulu'nun partilere yaptığı uyarı şu şekilde;

"24 Haziran günü aynı anda yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için YSK'ya gönderilen listelerde inceleme sonucu bazı olumsuz durumlara rastlandı. HDP'nin listelerinde birden fazla adayın uygun şartları taşımadığı, Saadet Partisi'nde ise birçok ilde eksik adayların olduğu tespit edildi. Bu eksikliklerin 30 Mayıs’a kadar giderilmesi gerekmektedir. HDP'ye iletilen listedeki adayların değiştirilmemesi durumunda, gösterilen illerdeki adaylıklar geçersiz sayılacaktır."

YSK kararına göre, seçime AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi, Vatan Partisi ile HÜDA PAR girecek.

24 Haziran Cumhurbaşkanı 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri siyasi parti milletvekili aday Yüksek Seçim Kurulu uyarı HDP saadet partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?