YPG Genel Komutanı Sipan Hemo "Rusya Bize İhanet Etti" Dedi

PYD'nin silahlı kanadı olan YPG'nin genel komutanı olan Sipan Hemo Rusya'nın Türkiye'nin Afrin'e girmesine izin vererek Kürtlere ihanet ettiğini söyledi.

YPG Genel Komutanı Sipan Hemo
YPG Genel Komutanı Sipan Hemo Umut Aslan

PYD'nin silahlı kanadı olan YPG'nin genel komutanı olan Sipan Hemo Türkiye'nin Afrin Operasyonu hakkında konuştu.Özgür Suriye Ordusu, Rusya Federasyonu, Afrin Harekatı ve Türkiye'ye füze atılmasına ilişkin konuşan Sipan Hemo şunları söyledi.

Kilise Füze Atmadık

Kilis'e geçtiğimiz gün Afrin tarafından füzeler atılmış ve bu füzeler hastaneye isabet etmişti. Bu konu hakkında konuşan Sipan Hemo "Birliklerimiz hiçbir şekilde ne Kilis’i ne de bir başka kenti hedeflememişlerdir. Tam bir safsata. Bu kesin olarak böyledir. Türk basınında çıkan bu iddiaların tek amacı Efrin işgalini meşrulaştırma  gayretidir. Yine Ezaz’daki hastaneyi de hiçbir şekilde hedef almadık. Türk devletinin bu hastaneleri bilerek hedef almış olma ihtimali yüksektir. Çünkü buralarda büyük kayıplar var. Bu saldırılar Türk savaş uçakları tarafından da gerçekleştirilmiş olabilir.

Aynı bu iddiaları Türk devleti Cerablus işgali öncesi de gündeme getirdi. O zaman da Kilis’e topçu saldırıları yapılıyor, dedi. Bunlar işgali meşrulaştırmanın beyhude çabalarıdır. Tüm bu iddialar gerçekle hiçbir bağlantısı olmayan yalanlardır. Hatta tüm iddiaların tersi doğrudur. Gerçek olan şudur ki, Türk devleti yıllardan beri paralı çete grupları yoluyla bize saldırılar gerçekleştiriyor."

ÖSO Satın Alınmış Çetelerdir

Suriye halklarına şunu açık bir şekilde söylemek isterim. Erdoğan Suriye halklarının geliştirdiği devrimi tasfiye etmek ve kendi iktidarını hakim kılmak istiyor. Dikkat edin işte o sözüm ona kendilerine özgürlük ordusu diyenler sadece Kürtlere saldırıyorlar. Peki nerede kaldı bu güçlerin “özgürlüğü.” Şu anda tüm çete grupları Suriye halklarının çıkarlarını sattılar. Bu çete gruplarının Suriye halklarıyla, Suriye halklarının özgürlük mücadelesi tek bir alakası yoktur. Bunlar çete gruplardır ve Erdoğan bunları parayla da satın almıştır.

Rusya Kürtlere İhanet Etti

Türk devleti herkesin gözü önünde Kürtlere karşı bir savaş yürütüyor. Bu işgalden tüm dünya sorumludur. Onun için kimsenin sessiz kalma lüksü olamaz. Şimdi durumu en fazla açıklığa kavuşturulması gereken Rusya’dır. Biz de bunu halkımızla açık şekilde paylaşmak durumundayız. Rusya mevcut durumda işgalci  Türk devletiyle tam ittifak halinde ve bize karşı savaş cephesinde yer almaktadır. İki yıldır Rus güçleri Efrin’dedir ve sürekli olarak Kürtlerle birlikte bir takım sorunları çözeceklerini iddia ediyorlardı. Sürekli olarak Kürtlersiz bir çözüm mümkün değil, diyorlardı.

Rusya ile bazı anlaşmalarımız vardı. Ama Rusya bir gecede bu anlaşmaları yok sayarak bize ihanet etti. Açık şekilde bizi sattı. Çünkü Kürtlersiz bir çözümün mümkün olmadığını ve Kürtlerle birlikte sorunları çözeceklerini iddia ediyordu. Fakat şimdi yaşananlar Rusya’nın gerçekliğini deşifre etti. Rusya tüccar bir ülkedir. Anlaşılan Türk devleti ile bazı anlaşmalar yapmışlar. Efrin işgaline dönük tutumu Rusya’nın ilkesiz bir devlet olduğunu gösterdi. Fakat şunun altını çizmek isterim. YPG-YPJ ve QSD ile halkımızın mücadelesiyle yeni bir tarih yazılıyor, yazılacaktır. Bir gün gelecek ve Rusya da bu ilkesizliğinden dolayı Kürtlerden özür dileyecektir.

 

ypg genel komutanı sipan hemo rusya ihanet etti öso paralı çeteler afrin operasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor