Yok Artık Dedirten Pişkinlik

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşanan olaydan çok olaylın faillerinin davranışları dikkat çekti. Yasadışı yollar ile Rodos Adası’na geçmek isteyen ve Suriye Uyruklu oldukları anlaşılan 59 göçmen ile geçişleri organize eden 8 kişi yakalandı.

Yok Artık Dedirten Pişkinlik
Yok Artık Dedirten Pişkinlik

Birçok kişinin hayatını tehlikeye sokan ve kaçak yollarla yurtdışına çıkma faaliyetini organize ettiği belirtilen aslen Gürcü bir kadının sağlık kontrolünden çıktığı sırada gazetecilere zafer işareti yapması hem tepkiye yol açtı hem de şaşkınlık uyandırdı. Olay Göcek Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın yaptığı bir çalışma ile ortaya çıktı. Bir teknede kaçak yolcular olduğu bilgisini alan güvenlik ekipleri yaptıkları baskında yasadışı olarak Yunanistan’ın Rodos adasına geçmek isteyen 59 göçmeni yakaladı. Suriye uyruklu oldukları öğrenilen bu göçmenlerin geçişlerine organizatörlük yaptığı öğrenilen 5 tanesi Gürcistan uyruklu toplam 8 kişi de gözaltına alındı. Botlarla Göcek Jandarma Karakol Komutanlığı’na getirilen şahısların sorgulanmasına devam ediliyor.

Suriyeli göçmenler jandarma merkezinde yapılacak işlemlerinin ardından Muğla’da bulunan Göç İdaresi’ne gönderilecekler. Alınan bilgilere göre organizatörler sığınmacılardan çocuklar için 2000 dolar, yetişkinler için ise 4000 dolar para almışlar. Halen karakolda bekletilen sığınmacıların hiçbir şeyden habersiz oyun oynadıkları hatta bazılarının neşe kaynağı olduğu görülüyor. Organizatörler arasında bulunan bir Gürcistan uyruklu kadının hastanede gerçekleştirilen sağlık kontrolünün ardından zafer işareti yapması da dikkatlerden kaçmadı.

 

 

yurtdışına çıkma muğla fethiye kaçak yollarla göcek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor