Yenikapı, Yarın'a Hazır...!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla yarın Yenikapı’da düzenlenecek “Filistin Halkına Destek Mitingi" öncesi hazırlıklar sürüyor.

Yenikapı, Yarın'a Hazır...!
Yenikapı, Yarın'a Hazır...!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Hamza Akbulut, miting alanında basın toplantısı düzenledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kudüs’e sahip çıkma, Kudüs’te yapılan yanlışı ortaya koyma adına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Yenikapı’da düzenlenecek protesto mitinginin; “Kudüs’te 63 şehidimiz, binlerce yaralımız var. Sadece bir büyükelçilik binasının açılışından daha öte ortada bir vahşet, bir soykırım denilebilecek derecede Filistinlilerin şehit edilmesi var. Masum insanların üzerine çoluk çocuk demeden, kadın erkek demeden kurşun yağdırılması var. Bu vahşete nerede olursa olsun insanlık adına tepki gösterilmesi gerekiyor ancak eğer bu Kudüs’te yapılmışsa Müslümanlar olarak, İslam dünyası olarak ilk kıblemizin olduğu bir mekanda yapılmışsa çok daha önemli bir hale geliyor” dedi.

Başkan Uysal; “Yarınki mitingde aynı zamanda İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi devlet başkanları ve temsilcileri de orada olacak. İstanbul halkı için yarın Yenikapı’da yapılacak protesto mitingi çok önemli bir vazife, çok önemli bir görev haline dönüşüyor. Sesimizi dünyaya duyurma adına, Kudüs’te yapılan bu vahşeti dünyanın gündemine taşıma adına çok önemli bir görev haline geliyor. Kudüs’te yaşananları televizyonlarda, haberlerde seyreden her İstanbullunun, her Türk vatandaşının duyduğu öfkeyi hissedebiliyoruz, görebiliyoruz. Ancak sadece evinde televizyonları başında haberleri seyrederken tepki göstererek değil, yarın burada protesto mitinginde olmaları çok daha önemli” diye konuştu.

Başkan Uysal, Yenikapı’da düzenlediği basın toplantısında; mitinge herkesin davetli olduğunu, Yenikapı’ya ulaşım için ilave seferler düzenlediklerini, mitinge katılacak yaklaşık 1.5 milyon kişiyi taşıyabilecek kapasitede taşıma sisteminin yarın hazır olacağını söyledi.

Başkan Uysal ayrıca 50-60 bin kişilik iftar sofrası kurulacağını da sözlerine ekledi.

mevlüt uysal yenikapı mitingi kudüs'e destek filistin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş