Yeni Emniyet Genel Müdürü Belli Oldu

Emniyet Genel Müdürlüğüne 2009 yılında FETÖ kumpası ile 4 yılla yargılanan Celal Uzunkaya atandı...

Yeni Emniyet Genel Müdürü Belli Oldu
Yeni Emniyet Genel Müdürü Belli Oldu Hilal Mert

Selami Altınok’un AK Parti milletvekili olmasından sonra Emniyet Genel Müdürlüğünü vekaleten Erhan Gülveren yapıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğüne dün gece yeni atama yapıldı. Son olarak Kamu Düzeni ve Güvenliği Müşteşarlığı Müşaviri olarak görev yapan Celal Uzunkaya Emniyet Genel Müdürü oldu.

Celal Uzunkaya, Antalya Emniyet Müdürlüğü görevindeyken Kamu Düzeni ve Güvenliği Müşteşarlığı Müşaviri olarak görevli iken dün gece itibariyle Emniyet'in en tepesine gertirildi.

CELAL UZUNKAYA

Celal Uzunkaya, 2009 yılında Emniyet Genel Müdür Yardımcısı iken İzmir’de kendisini muhbir ve MİT görevlisi olarak tanıtıp çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edilen çete lideri İrfan Erbarıştıran ile bağlantısı olduğu iddiasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü yardımcılık görevinden alınmış ve hakkında dava açılmıştı. Celal Uzunkaya, “örgüte yardım etmek”ten 3 ay 10’ar gün hapis cezasına çarptırılmış ancak daha sonra aldığı ceza ertelenmişti. Celal Uzunkaya o dönem emniyet içindeki paralel bir yapının kendilerine komplo kurduğunu belirtmiş, isimsiz ve imzasız bir ihbar mektubuyla birçok sahte delil üretilerek bu davanın içine sokuldukları iddiasında bulunmuştu. Uzunkaya’nın da yargılandığı davanın isimsiz ve imzasız bir ihbar mektubuyla açıldığı daha sonra ortaya çıkmıştı.

 

Celal Uzunkaya Emniyet Genel Müdürlüğü Selami Altınok AK Parti Emniyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?