Yemekten Hastanelik Olan İşçi Sayısı 2 Bini Aştı

Bir sanayi tesisinin inşaatında çalışan ve yedikleri akşam yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan işçilerin sayısı 2100'e dayandı...

Yemekten Hastanelik Olan İşçi Sayısı 2 Bini Aştı
Yemekten Hastanelik Olan İşçi Sayısı 2 Bini Aştı Hilal Mert

İzmir'in Aliağa ilçesinde yaşanan olay korktucu boyutlara ulaşmaya başladı. Bir sanayi tesisinin inşaatında çalışan ve yedikleri akşam yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan işçilerin sayısı git gide artmaya başladı.

İnşaatta çalışan işçiler, önceki gün akşam yemeğinde yedikleri düğün çorbası, pilav, İzmir köfte ve prefiterolün ardından fenalaşmış ve bir kısmı yemeğin hemen sonrasında, bir kısmı ise dün sabah Aliağa ve Menemen devlet hastaneleri ile Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Başta şirket yetkilileri başta olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri de gün boyun rahatsızlanan işçileri, midibüs ve otobüslerle hastanelere ulaştırdı.

İlk gün 700 işçinin rahatsızlanması ile başlayan vaka ikinci gün 800'e üçüncü gün ise 2100'e ulaştı. Durumun git gide ağırlaşması nedeni ile İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Gazetecilere açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü, "Bu işçiler, evvelki gün akşam ve dün gün boyunca hastaneye kaldırılanlar. Bunların yaklaşık 1300'üne serum verildi, büyük çoğunluğu da taburcu edildi. Tansiyon problemi olan bazı işçilerimiz ise müşahede altında tutuluyorlar. Zehirlenmenin neden kaynaklandığı laboratuvar testlerinin ardından netlik kazanacak. Şu anda hayati tehlikesi bulunan bir işçimiz çok şükür ki yok. Akşama kadar hastanelerimizdeki işçi sayısının 150- 200'e düşmesini bekliyoruz" dedi.

Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında yaklaşık 100 kişinin ifadesi alındı. Soruşturma devam ediyor...

İzmir Aliağa işçiler zehirlenme Çiğli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş