Yansın Geceler'in Heijan'ı Gözaltında

Türkiye'de 29 ilde dev narkotik operasyonu başlatıldı. Aralarında Yansın Geceler şarkısıyla youtube'da popüler olan Heijan adıyla bilinen Doğan Tarda dahil 62 kişi gözaltına alındı.

Yansın Geceler'in Heijan'ı Gözaltında
Yansın Geceler'in Heijan'ı Gözaltında Umut Aslan

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Daire Başkanlığı ile Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bugün Türkiye'de İstanbul dahil 29 ilde internet ortamında uyuşturucu kullanımını özendiren paylaşımlarda bulunan, uyuşturucu kullanımını anlatan videolar hazırlayan ve uyuşturucu  kullanımı ile ilgili düzenek tarifi yapan şahısları yakalamaya yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Düzenlenen bu operasyonlara "Şehit Arda Can" kod adı verildi.

Öte yandan sosyal medyada ve özellikle youtube da popüler olan ve şarkıları 100 milyonun üzerinde izlenen Heijan adıyla bilinen Doğan Tarda da bugün gözaltına alınanlar arasındaydı. Heijan'ın henüz neden gözaltına alındığı belli olmazken, popüler olan şarkısının söz içeriklerinde uyuşturucu isimlerinin bulunması büyük olasılıkla bu yüzden sorgulanmak üzere gözaltına alınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Ayrıca geçtiğimiz senelerde yine Youtube üzerinden tüm Türkiye'de popüler olan Adana Merkez Patlıyor Herkes şarkısıyla gündem olan Ramazan A. isimli şahsın yakalanması için de polis ekipleri çalışma başlattı. Adana'daki operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı ve emniyete götürülerek sosyal medya üzerinden uyuşturucuyu öven içerikler paylaşan bu kişileri sorgulamaya aldı. Videosu Youtube üzerinden 43 milyon defa izlenen "Adana merkez patlıyo herkes" şarkısıyla meşhur olan Ramazan A. ise polis ekiplerinin radarına girmiş durumda. Emniyet yetkilileri düzenlenen bu operasyonların ardından özellikle ailelerin çocuklarının yaptığı bu paylaşımlar hakkında daha dikkatli olması gerektiği hususunda uyarılarda bulundu.

heijan gözaltı adana merkez gözaltı yansın geceler heijan hapiste mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!