Vatandaşa KDV İadeleri Başladı

Binalı Yıldırım KDV iadelerinin ödenmeye başladığını bildirdi.

Vatandaşa KDV İadeleri Başladı
Vatandaşa KDV İadeleri Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Binali Yıldırım Ankara’da katıldığı KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni’ne katıldı. Törende önemli açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım “Vatandaşın devletten alacağı KDV’si bir takvimle ödenecek. KDV’ler 3 ay içerisinde ödenecek. Eğer ki vatandaşlarımıza 3 ay içerisinde ödemelerini alamazlarda devletimizi bu KDV tutarlarının faizini ödemeye başlayacak” açıklamasında bulundu. 

Törende Binali Yıldırım “Her bir işletmemizi tek tek tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Eminim ki KOBİ ve Girişimcilik alanında ödül alamayan işletmelerimiz yarın bir gün mutlaka ödüllerini alacaklardır. 

Geçen süre boyunca edindiğim tecrübeler bana gösterdi ki, binalar güzelleştikçe memleketin ekonomisine olan katkılar azalıyor. Büyük başarıların ortaya çıkış noktası, imkanların dar ve kıt olduğu dönemlerdir. İnsanın zenginleşmesiyle birlikte azmide azalıyor. Ümit ederim ki günümüzde böyle bir şey yaşanmaz. 

Türkiye’nin kalkınmasının özel sektörün girişimlerine ve çalışmalarına bağlı olduğunu belirten Binali Yıldırım açıklamasının devamında “ Zannedilir ki devlet eliyle kalkınıyoruz. Bugün, yatırımın büyük kısmını özel sektör yapıyor. Yıla baktığımız zaman 128 milyar kamu yatırımı, özel sektörün ise 1 trilyonun üzerinde yatırım yapılıyor. Türkiye kolay kolay bölgesel ve küresel krizlerde etkilenmiyor ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor.  Sanayicilerimiz artık geleceği hesaplıyor. Buna göre yatırım kararını veriyor. İşini geliştirmek ya da iş kurmak isteyen tüm girişimciler kendi işine odaklanabiliyor. Bizim en büyük kaynağımız insanımızdır. Petrole doğalgaza elmasa güvenenler bir süre sonra açıkta kalabilir. Yetişmiş kaliteli insan kaynağı olanlar nesilden nesile bu kaynak ile yollarına devam ederler. Bütün insanımıza güveniyoruz.  Özellikle kadınlarımıza, gençlerimize ve engellilere ilave istihdam sağlayan özel sektöre, girişimciye biz de ilave prim desteği sağlıyoruz. Sanayimiz müthiş bir şekilde yatırıma ve üretime devam ediyor. Sanayi üretimimiz arttı.  Ocak 2018'de Türkiye genelinde 98 bin 631 bin yeni şirket kuruldu. Bu şirket sayısı bir önceki aya göre yüzde 61 arttı. 2018 için felaket senaryoları anlatanlara buradan ithaf ediyorum. İnsanlar paralarını savurmak için şirket kurmaz.” dedi.

33 yıllık Katma Değer Vergisini değiştirdiklerini belirten Binali Yıldırım bunun bir reform olduğunu belirtti.

kdv KDV iadeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı