Üniversite Rektörü Adnan Oktar Soruşturması Kapmasında Görevinden Alındı

31 ayrı suçtan gözalrına alınan Adnan Oktar'ın soruşturması kapsamında Rumeli Üniversitesi Rektörü Salih Aynural görevden alındı

Üniversite Rektörü Adnan Oktar Soruşturması Kapmasında Görevinden Alındı
Üniversite Rektörü Adnan Oktar Soruşturması Kapmasında Görevinden Alındı Hilal Mert

Geçtiğimiz ay polis, komuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen ve 31 ay suçtan gözaltına alınan Adnan Oktar örgütüne yönelik operasyon düzenlenmiş ve Oktar dahil 167 kişinin tutuklanmıştı.

Operasyonun ilk gününden itibaren soruşturmasını titizlikle sürdüren ekip şimdi de Rumeli Üniversitesi Rektörü Salih Aynural'u Adnan Oktar soruşturması kapmasına dahil etti. Bu nedenle Rumeli Üniversitesi Rektörü Salih Aynural görevinden alındı. Aynural'ın yerine kimin atandığının ise önümüzdeki günlerde belli olacağı öğrenildi.

NELER OLMUŞTU?

31 ay suçtan gözaltına alınan Adnan Oktar'ın ilişkisi bulunduğu şüphesiyle kayıtlara intihar olarak geçen 5 ölüm ve bir cinayet dosyası yeniden açıldı.

Alınan bilgiye göre; soruşturmayı sürdüren ekipler 1988 yılında Boğaz Köprüsü’nden atlayarak intihar eden üniversite öğrencisi Tayfun Baban, 1989 yılında 11’inci kattan atlayarak ölen üniversite öğrencisi Vistül Ayerdem ve Oktar’ın en yakını olan elektronik uzmanı Serkan Ciminli’nin 1998’de Bebek’te iki kişi tarafından öldürülmesi ile ilgili dosyaları raflardan indirdi. Yaşanan intihar ve cinayet olaylarında Adnan Oktar ve müritlerinin bağı yeniden masaya yatırılacak.

HANGİ DOSYALAR AÇILIYOR?

  1. 1988 yılında 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Tayfun Baban, Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar etti. Tayfun Baban’ın İTÜ’de öğretim görevlisi olan babası Ertan Baban o dönem, “Tayfun çok ince planlanmış bir cinayete kurban gitmiş olabilir” diye açıklamada bulundu. Ayrıca Ertan Baban, oğlunun Adnan Hoca’nın evlerine 6 ay boyunca takıldığını, olaydan 15 gün önce ayrıldığını öğrendiklerini ifade etti. Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar eden Baban’ın cesedi o günden beri bulamadı ve cinayetle ilgili delil olmadığı için dosya intihar diye kapatıldı.
  2. 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Bölümü öğrencisi 18 yaşındaki Vistül Ayerdem, Levent’te bir apartmanın 11’inci katından aşağıya düşüp öldü. Aile, kızlarının Adnan Hocacılar ile iletişimi olduğu iddialarını reddetti ancak “Kızımız cinayete kurban gitti” açıklaması da yaptı. Arkadaşları da Ayerdem’in cinayet kurbanı olduğunu iddia etti.
  3. 1998'in mayıs ayında Serkan Ciminli, Bebek’te kız arkadaşıyla birlikte olduğu sırada öldürüldü. Oktar’ın en yakın adamlarından biri olan elektronik uzmanı Ciminli’nin ölümüyle ilgili olarak Ramazan Oruç adlı şahıs yakalanmıştı. Bilim Araştırma Vakfı yöneticisi olan Ciminli’nin, örgütten ayrılan ‘Kızıl imamlar’ denilen gruba ait çok sayıda şantaj görüntülerini de hazırladığı iddia edilmişti.
  4. 1988’de 18 yaşındaki Nil Kalkavan da Kadıköy Kızıltoprak’ta 10’uncu katta bulunan evlerinin balkonunda atlayarak intihar etti.
  5. 2002 yılında 1995 Dünya Güzellik Yarışması yarı finalisti Ahu Paşakay, Arnavutköy Halil Paşa Yalısı’nda kendini elbise dolabına asarak intihar etti.
  6. 2000 yılında Nuray Tınar Büyükçekmece’de evinde intihar etti.
Adnan Oktar Rektör Soruşturma Rumeli Üniversitesi Salih Aynural
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor