Ümit Özdağ: Sayı 330'u Geçmez!

Milliyetçi Halk Partisi'nden ihraç edilen Ümit Özdağ anayasa değişikliği hakkında konuştu

Ümit Özdağ: Sayı 330'u Geçmez!

Milliyetçi Halk Partisi'nden ihraç edilen Ümit Özdağ anayasa değişikliği hakkında konuştu.Milletvekili kabul sayısının 330'u geçmesinin çok zor olduğunu belirten Özdağ'ın açıklamaları şu şekilde;

''Benim siyasal gündemimde başkanlık adı altında sunulan ama kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırmayı hedefleyen reislik rejiminin engellenmesi dışında şu anda hiçbir şey yok. Gündemimde olmadığı gibi düşüncelerimde de yok. Önce Türkiye’de hukuk devletinin kuvvetler ayrılığının ve parlamenter demokrasinin, üniter milli devleti koruyacak şekilde muhafazasının mücadelesinin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. MHP tabanının büyük bir ekseriyetiyle birlikte ben bunun mücadelesini veriyorum.

MHP tabanının ve tavanının, genel merkezdeki küçük bir grup hariç, yüzde 95’inden fazlası açık bir şekilde başkanlık rejiminin Türkiye’yi bölünmeye ve tek adam diktasına götüreceğini söyleyerek karşı çıkıyorlar.

Ben evet oylarının 330’u geçmesinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Yüzde 49 geçer, yüzde 51 geçmez inancındayım. Sadece MHP’de değil, AKP’de de fireler olacağını düşünüyorum. Hatta bu konuda benimle konuşan AKP’liler var, hayır diyeceklerini söylüyorlar. Yani bu çok gizli bir şey değil, telefonla konuşuyorlar.Bana söyleyenler daha taslak gelmeden başkanlık rejimine karşı çıktıklarını söylediler. Ama ben taslak geldikten sonra MHP’den de AKP’den de karşı çıkanların sayısının arttığını düşünüyorum.

Hayır. Başkanlığa karşı olanlar var ama bunun başkanlık olmadığını, kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırarak otoriter rejimin önünü açtığını düşünenler de var. Bence haklılar, çünkü bu önerilen başkanlık bile değil.'' dedi.

 

ümit özdağ mhp anayasa teklifi devlet bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Filenin Sultanları, Arjantin'i 3-0 Yendi
Filenin Sultanları, Arjantin'i 3-0 Yendi
Ankara'ya Bir Hafta Boyunca Sağnak Yağmur Yağacak!
Ankara'ya Bir Hafta Boyunca Sağnak Yağmur Yağacak!