Türkiye Rusya Füzelerde Anlaştı

NATO başta olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD’nin tüm olumsuz açıklamalarına rağmen füze savunma sistemleri konusunda anlaşan Türkiye ve Rusya anlaşmadım adımlarını birer birer atmaya devam ediyor.

Türkiye Rusya Füzelerde Anlaştı
Türkiye Rusya Füzelerde Anlaştı

Resmi olarak imzaların Temmuz ayında atılmasında sonra iki ülke yaşanan gerginliklerden sonra ilişkide yeni ve sıcak bir döneme girdi.

S-400 füzeleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya’ya bir miktar ödeme yapıldığını iyileşen ilişkilerin yeni adımlarla süreceğini söyledi. Rusya’nın ülkemize kredi aktarımında atacağı adımların ülkemiz adına önemli artılar sağlayacağının da altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm eleştirilere karşı ülkemiz için iyi olacak her şeyin yapılacağını sözlerine ekledi.

Çok tartışılan S-400 savunma füzeleri 400 kilometrelik bir menzil ile oldukça başarılı bir füze savunma sitemi. Putin ve Erdoğan’ın uzun süren görüşmelerinin ardından yapılan anlaşmalar bir bir, gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Putin ve Erdoğan ikilisin iki ülke arasında ki buzları eritmek için yaptıkları görüşmeler sonucunda atılan adımalar ve yapılan anlaşmalar çok ses getirirken diğer devletlerden ardı ardına açıklamalar geliyor. İkili tüm açıklamalara rağmen anlaşmaları uygulamaya koydu.

SİSTEMİN BİR BENZERİ YUNANİSTAN’DA VAR

S-400 savunma sistemleri NATO üyesi  hiçbir  Avrupa ülkesinde yok. Benzeri bir sistemi yani S-400 alt versiyonu olan S-300’ü bulunduran bir ülke var o da Yunanistan. Yunanistan elinde bulunan S-300’ü geçtiğimiz yıllarda Güney Kıbrıs’tan aldı ve tüm tartışmalara rağmen sistemi kullanmaya başladı.

rusya s-400 füzesi rusya türkiye s400 s400 füze anlaşması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!