Türkiye: Kerkük'teki Bombalı Saldırıları Şiddetle Kınıyoruz!

Irak'ın Kerkük kenti merkezinde düzenlenen bombalı saldırıları sonrası Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi: şiddetle kınıyoruz

Türkiye: Kerkük'teki Bombalı Saldırıları Şiddetle Kınıyoruz!
Türkiye: Kerkük'teki Bombalı Saldırıları Şiddetle Kınıyoruz! Hilal Mert

Irak'ın Kerkük kenti merkezinde düzenlenen bombalı saldırılar meydana geldi. Kerkük'te sivilleri hedef alan üç bombalı saldırıda, ilk belirlemelere göre en az 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 14 kişinin yaralandı. Kerkük Polis Müdürü Ali Kemal, Kudüs caddesi ile Bağdatyolu semtinde iki ayrı kafeteryaya bombalı saldırı düzenlendiğini söyledi. Patlama sonrası güvenlik amaçlı bölgeye giriş çıkılar kapatılmıştı.

Bu saldırı sonrası Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklama geldi ve söz konusu terör saldırılarının şiddetle kınandığı vurgulandı. Saldırılarda hayatını kaybeden Iraklıya Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilendi.

"Bu odakların emellerine geçit verilmemesi için ilgili Irak makamlarının Kerkük halkının tüm kesimlerinin güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü tedbiri almalarını bekliyoruz. Bu vesileyle, Kerkük'te seçim usulsüzlüğü iddiaları hakkında bir süredir barışçıl gösteriler düzenlemekte olan soydaşlarımızın meşru taleplerinin, adil, şeffaf ve hızlı biçimde değerlendirilmeye alınmasının önemini yeniden vurguluyoruz."

Kerkük

Irak'taki Kerkük ilinin başkenti olan şehirdir. Ülkenin başkenti Bağdat'ın 236 km kuzeyinde, Erbil'in 83 km güneyinde, Musul'un 149 km güneydoğusunda, Süleymaniye'nin 97 km batısında, Tikrit'in 116 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Kerkük'un yüzde 35'i kürt, yüzde 35'i arap, yüzde 26'si türk ve yüzde 4'ü de diger etnik gruplardan oluşur.

Kerkük Irak bombalı saldırı Dışişleri Bakanlığı kınama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?