TSK, Irak'ın Kuzeyine Hava Harekâtı Düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekâtına ilişkin açıklama yaptı: 18 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Irak'ın Kuzeyine Hava Harekâtı Düzenledi
TSK, Irak'ın Kuzeyine Hava Harekâtı Düzenledi Hilal Mert
Türk Silahlı Kuvvetleri kısa adıyla TSK, Irak'ın kuzeyine düzenlendiği hava harekâtına ilişkin açıklamada bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı açıklamada, "18 terörist etkisiz hale getirildi" denildi.
 
İşte Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan o resmi açıklama;
 
"01-08 Haziran 2018 tarihleri arasında Irak kuzeyindeki bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik düzenlenen hava harekâtlarında 18 teröristin daha etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bu harekâtlar neticesinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 34’e ulaşmıştır."
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün PKK terör örgütünün ana kampları olan Kandil ve Sincar'a operasyon başlatıldığını resmen açıklamıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyi Hakurk, Avaşin-Basyan ve Kandil bölgelerine yönelik olarak gerçekleştirilen hava harekâtının bilgileri de geldi. TSK gerçekleştirilen hava harekâtlarında da, sığınak, barınak, silah mevzii ve mühimmat deposu olarak kullanılan 12 hedefin imha edildiğini duyurdu.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri
Türkiye'yi karadan, havadan ve denizden gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumakla görevli olan askerî kuvvet. Yaptırım gücünü, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'ndan alır. 3 Mayıs 1920'de kurulmuştur. Başkomutanı Cumhurbaşkanı'dır. Türk Silahlı Kuvvetleri; Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri olmak üzere üç ana kuvvetten oluşur. Barış döneminde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapan ve sefer durumunda Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine dahil olan Jandarma ve Sahil Güvenlik ise alt birimleridir. Toplam güç ve sayı bakımından dünyanın 10, NATO'nun 2. büyük ordusudur.
Türk Silahlı Kuvvetleri Irak harekât TSK Kandil hava harekâtı terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?