TSK Açıkladı: Afrin’de 557 Terörist…

Türk Silahlı Kuvvetleri Afri n’le ilgili açıklamalarda bulundu.

TSK Açıkladı: Afrin’de 557 Terörist…
TSK Açıkladı: Afrin’de 557 Terörist…

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısının 557’ye yükseldiğini açıkladı.  

TSK Zeytin Dalı Harekatına ilişkin yaptığı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda, güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde,  PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek için 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren Zeytin Dalı Harekatı başlatılmıştır” denildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı açıklamanın devamında, “Hava Kuvvetlerinin gün içerisinde gerçekleştirdiği hava harekâtında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınaklar, barınaklar, mühimmat depoları ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 20 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan toplam 13 uçak emniyetle üslerine geri dönmüşlerdir. 28 Ocak 2018 tarihinde; PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile harekât kapsamında girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinden iki kahraman silah arkadaşımız hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından desteklenen 1 Özgür Suriye Ordusu mensubu şehit olmuş, 4 Özgür Suriye Ordusu mensubu da hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır" denildi.

Öldürülen terörist sayısı 557’ye ulaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri öldürülen terörist sayılarını da paylaştı. TSK’dan yapılan açıklamada; Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında, gün içinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu 73 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilerek toplam sayının 557’ye ulaştığı ifade edildi.

Açıklamada, taarruz helikopterleri, SİHA ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen harekatın planlandığı şekilde başarıyla devam etmekte olduğuna da vurgu yapıldı. 

Afrin TKS etkisiz hale getirilen terörist sayısı Zeytin Dalı Harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş