Trene Bombalı PKK Saldırısı

Bingöl’de bir trenin geçişi sırasında raylara döşenen bombanın patlatılması sonucu tren biraz sarsılsa da raylardan çıkmadı. Olayda can ve mal kaybı yaşanmadı.

Trene Bombalı PKK Saldırısı
Trene Bombalı PKK Saldırısı

Bingöl’ün Genç ilçesinde bulun tren yolu üzerine daha önceden PKK’lı teröristlerce raylara bomba döşenmiş. Bomba fark edilmediği için, karma yolcu treni o bölgeden geçerken, bomba bir anda patlatıldı. Herkesin korkulu anlar yaşadığı o patlama anında trende ve raylarda hafif hasar oluşurken, yaralanan yada yaşamını yitiren olmadı.
Genç ilçesinin 10 kilometre ilerinde bulunan Yoldaşan köyü yakınlarındaki isimsiztepe mevkiinde meydana gelen olayın ardından bölgede geniş güvenlik önlemi alındı ve inceleme başlatıldı.
Trende ciddi bir hasar meydana gelmediği için tren yoluna devam etti. Raylardaki hasarda kısa süre içinde düzeltilecek ve tren seferleri aksamadan devam edeceği açıklandı.
Patlamayı PKK terör örgütünün yaptığı iddia edilirken olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Son dönemde artan bombalı eylem ve çatışma miktarı çok fazla artış gösterdi. Referandum öncesi sakin olan Türkiye, referandum sonrası bir anda çatışmalarla doldu. Bir çok şehir ve yaralı haberi geliyor. Referandum öncesi sakin olan Türkiye’nin bir anda karışmaya başlaması akıllarda soru işaretleri bıraktığı ifade ediliyor. 
AK Parti referandum sonrası tüm terör örgütlerini bitirme sözü verdi. Bakalım özellikle PKK ve FETÖ bu sözlerinden ne kadar nasiplenecek?

 

yolcu trenine saldırı pkk yolcu trenine bombalı eylem yolcu treni bingölde trene sadırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler