Travesti Fuhuş İçin Otostop Çekti Ama Trafik Trafik Cezası

Bir travesti Bursa’da otostop çekerek fuhuş için müşteri aradığını söylüyordu. Durumu gören polisler travestiyi polis karakoluna götürdü. Travestinin fuhuş kısmını dikkate almayan polisler, travesti yolda araçları durdurarak trafiği tehlikeye attığı gerekçesiyle, hakkında 80 lira idari para cezası uygulandı.

Travesti Fuhuş İçin Otostop Çekti Ama Trafik Trafik Cezası

Bursa’da Yeni Yalova Beş Kavşağı’nda travesti C.D. fuhuş yapmak için müşteri aradığını söyleyerek otostop çekiyordu. Bunu gören polisler, travestiyi hemen Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. Götürülen travestiye trafiği durdurarak bir çok insanın canını tehlikeye atmaktan 80 lira ceza kesildi. Cezaya itiraz eden travesti Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Anayasa Mahkemesi Emniyeti haklı buldu ve kararı onayladı.

Travesti ilk başta cezayı iptal etmeleri için Bursa Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Bursa Sulh ve Ceza Mahkemesi itirazı reddedince travesti, sadece 80 lira için kararı AYM’ye götürdü. AYM de yaptığının trafiği tehlikeye atmak olduğunu belirterek, itirazı reddetti.

Travesti ise kendisinin 2 saat boyunca emniyette tutulduğunu ve cinsel kimliğinin baskı altına alındığını söylese de AYM trafik kuralarının herkesi bağladığını, bu sebeple yapılan davranışın ceza gerektirdiğini belirtti.

Mahkeme, travestiye cinsel durumundan dolayı ayrı bir muamele yapılmadığını 5 oya karşılık 1 oy ile kabul etti. Travesti 2014 yılında başlayan davanın cezasını artık ödemek zorunda.  

travestiye trafik cezası bursada fuhuş isteyen travesti travestinin cezası aymde travesti tostop çeken travesti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!