Tokat'ta 9 Öğrenciyi İstismar Eden Öğretmen Tutuklandı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde zamanında görev yapan bir öğretmen 9 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Tokat'ta 9 Öğrenciyi İstismar Eden Öğretmen Tutuklandı
Tokat'ta 9 Öğrenciyi İstismar Eden Öğretmen Tutuklandı Hilal Mert

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Erbaa ilçesindeki Yunus Emre İlkokulu'nda iddiaya göre bir öğretmen 9 öğrenciye cinsel istismarda bulundu. O dönemde okulda öğretmen olarak görev yapan sınıf öğretmeni Ali Arslan Aygün, aynı yıl emekli oldu.

Geçtiğimiz yıl da emekli öğretmen Aygün hakkında, görev yaptığı yıl 9 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma açıldı. Cinsel istismar iddiasıyla açılan soruşturma yaklaşık 10 ay sürdü. Önceki gün emekli öğretmen Aygün Eskişehir'de gözaltına alınıp tutuklandı.

Okul yönetimi tarafından olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığını öne sürüldü. Aygün’ün bir öğretmen tarafından suç üstü yakalandığını iddia eden kaynak şöyle konuştu;

“Olayı öğrenen okul müdürü istismarcı öğretmeni sorguladığında ‘Şeytana uydum’ diye itirafta bulunuyor. Ama okul müdürü ve bazı öğretmenler toplantı yapıp istismarcıyı savcılığa bildirmek yerine sahte raporla sene ortasında emekli etmeye karar veriyorlar.”

Bu kan donduran iddialar için mahkemenin ne karar vereceği velilier ve öğrenciler arasında merak konusu oldu. Ali Arslan Aygün ile ilgili davanın ilk duruşmasının 15 Eylül'de Tokat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüleceği öğrenildi.

Tokat Öğrenci İstismar Öğretmen Tutuklandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?