TMSF Elindeki Fabrikaları Satmaya Başladı

TMSF FETÖ operasyonlarında bir çok şirkete el koymuştu. Bunlardan bir tanesi olan Kanton Metal satışa çıkarıldı.

TMSF Elindeki Fabrikaları Satmaya Başladı
TMSF Elindeki Fabrikaları Satmaya Başladı

17 – 25 Aralık olaylarından sonra FETÖ’ye başkı iyice artmış ve FETÖ’ye finans sağlayan bir çok irili ufaklı şirkete TMSF tarafından el konulmuştu. Uzun süredir kayyum atanarak kontrol altında tutulan şirketlere, en sonra yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tamamen el konuldu. Bu kapsamda elinde bir çok şirket bulunan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, yavaş yavaş elindeki şirketleri satışa çıkarmayı planlıyor. Bunlardan bir tanesi olan Kanton Metal Asya Katılım Bankası’na ait bir firmaydı. Firma satışa çıkarıldığı resmi olarak duyuruldu. 16 Mayısa kadar kimlerin ihaleye katılacağı belirtilmesi istenirken, satış fiyatı olarak ise 60 milyon satış bedeli hesaplandığı bildirildi.
Asya Katılım Bankası A.Ş. mülkiyetindeki Kanton Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, TMSF tarafından 16 Mayısa kadar ihaleye katılacaklar belirlendikten sonra, ihale tarihi geldiğinde yapılan tekliflerle en çok fiyat verene satılacak. Merkez ofisi Çerkezköy’de olan şirketin satışına katılımlar ne durumda olacağı merak ediliyor. İlk kez bir FETÖ kurumu satılmış olacak.
Devlet bir çok okul ve hastane binalarına el koysa da şuana kadar bilinen bir satış gerçekleşmemişti. Bu satışla beraber, devlet FETÖ fabrikalarını tek tek satışa mı sunacak sorusu akıllara gelmeye başladı.

 

tmsf kanton metal satışı kanton metal satış ihalesi kanton metal ihale tarihi kanton metal şirket bedeli tmsf şirketleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler