Teröristler Vatan Caddesi’nde de Keşif Yapmışlar

Önceki gün İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Vodafone Arena’da çevik kuvvet polislerine yönelik düzenlenen saldırı sonrası 44 kişi hayatını kaybetmişti. Arena’da patlatılan yarım ton bomba yüklü aracın görüntüleri ele geçirildi. Aracın iki kez Vatan Caddesi’nde bulunan Emniyet Müdürlüğü’nde de keşif yaptığı öğrenildi.

Teröristler Vatan Caddesi’nde de Keşif Yapmışlar
Teröristler Vatan Caddesi’nde de Keşif Yapmışlar

İstanbul Beşiktaş’ta çevik kuvvet ekiplerine yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası 44 kişi şehit olmuş 100’ü aşkın kişi yaralanmıştı. Saldırı sonrası başlatılan soruşturma kapsamında patlama ile ilgili yeni bilgilere erişildi. Vodafone Arena’da patlatılan aracın ilk olarak Bağcılar’dan çıkış yaptığı, ilk hedefinin Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Genel Müdürlüğü olabileceği belirtildi. Vatan Caddesi’nde iki kez keşif yapan araç, daha sonra Vodafone Arena’ya gelerek aracı patlattıkları belirtildi. Erkeğin son anda araçtan ayrılıp kendini patlattığı, kadının ise aracı patlattığı öğrenildi.

İLK HEDEF EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Başlatılan soruşturma kapsamında alınan ilk bilgilere göre saldırının ilk olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne olabileceği belirtildi. Vatan Caddesi’nden iki kez geçen ve keşif yapan teröristlerin, umduklarını bulamayınca Vodafone Arena’ya geldikleri iddia edildi. Arena’ya geldikten sonra erkeğin araçtan indiği belirtildi. Kadın ise çevik kuvvet polislerinin olduğu bölgede aracı patlattı. Öte yandan ekiplerin fark etmesi sonucu kaçmaya başlayan erkek terörist, kaçış sırasında kendini patlattı. Saldırı ile ilgili soruşturma devam ediyor.

OTOMOBİLİ SATIN ALMIŞLAR

Alınan bilgilere göre aracın 6 Aralık Salı günü 20 bin Türk Lirası’na alındığı belirtildi. Öte yandan PKK’nın yeni saldırılar için sabıkasız teröristleri seçtiği belirtildi. Canlı bomba Murat kod aldı teröristin aracı 6 Aralık tarihinde Kartal’da bulunan bir noterden aldığı belirtildi.

istanbul beşiktaş vodafone arena patlama istanbul patlama beşiktaşta patlamayı gerçekleştiren teröristler istanbuldaki patlamayı kim yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor